Останні новини

З 1 жовтня планується осучаснення пенсій

Законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 6614 пропонується внесення змін до 32 законодавчих актів. Закон має набрати чинності з 1 жовтня 2017 року – частково, а з 1 січня 2018 року – у повному обсязі. В результаті планується, що вже з1 жовтня 2017 року завдяки механізму осучаснення суттєво підвищаться пенсії.  Про це радіо «Сокаль» повідомила начальник Сокальського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Світлана Сідельник.

Також з жовтня цього року уряд пропонує  скасувати 15-відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам.  Загалом по Україні, близько півмільйона  працюючих пенсіонерів  отримують знижені пенсії. Згідно із запропонованими змінами ті, хто працює, будуть отримувати і заробітну платню і пенсію у повному обсязі.

Наступні зміна стосується державних службовців. Спеціальні пенсії автоматично будуть переводити на пенсії, обчислені на загальних підставах, якщо розмір такої пенсії буде вищим. На перехідний період зберігається право на спеціальні пенсій для осіб, які набули необхідний стаж на 01.05.2016 р. Як наголосила начальник Сокальського об’єднаного управління Пенсійного фонду, від таких нововведень люди в жодному разі не будуть отримувати менші виплати.

Також скасовується призначення пенсій за вислугу років (за певними винятками, зокрема для осіб, які мають необхідну вислугу років станом на 1 жовтня 2017-го). Зберегли  право на достроковий вихід на пенсію для матерів, які виховали п’ятеро дітей або інвалідів з дитинства ( у 50 років); військових – учасників бойових дій ( 55 років ); чорнобильців. Залишається призначення пільгової пенсії за списком №1 та №2. В нашому регіоні  це стосується шахтарів і загалом людей, які працюють в шкідливих умовах.

За словами Світлани Сідельник, розробляючи пенсійну реформу, Уряду вдалося уникнути підвищення пенсійного віку. Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років. Загалом, метою такої пенсійної реформи є повернення поняття справедливості пенсійного забезпечення. А саме: люди,  які все життя працювали й сплачували внески, не можуть бути в однаковому становищі з тими, хто  це робив не достатньо.

 

Пенсії будуть перераховано автоматизовано для всіх категорій громадян. Якщо пенсіонер вважає, що йому невірно зробили перерахунок – необхідно із усіма документами звернутись до Сокальського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за адресою: місто Сокаль, вул.. Героїв УПА,11. Телефон: 7-30-74.