Останні новини

У циганському таборі почнуть роздавати свідоцтва про народження

Неподалік міста Сокаль, у глухому лісі, без жодних зручностей і комунікацій, живе поселення ромів, великими багатодітними сім’ями. Про це  повідомляє Сокальський районий відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Туди на виконання доручення Міністерства юстиції України, завітала начальник Сокальського РВ ДРАЦС Віра Шавалюк.

Вона ознайомила ромів з листом Міністерства юстиції України від 01.08.2017 р. Звістку про забезпечення доступу ромів в Україні до документів про державну реєстрацію актів цивільного стану сприйняли з радістю.«У поселенні є 15 дітей, ніхто з них немає свідоцтва про народження. У більшості є медичні свідоцтва про народження дітей, паспорти у молодих мам відсутні. Читати і писати вони також не вміють. Спілкувалися охоче, особливо наймолодша мама, їй 15 років, на утриманні має двох дітей: 2 роки і 7 місяців. Свідоцтв про народження у них немає. Також, ані свідоцтва про народження, ані паспорта мама дітей, на жаль, не має», – наголошують у відомстві.

«Ми докладемо усіх зусиль, щоб діти отримали свідоцтва про народження. Адже право на щасливе дитинство має кожна дитина», – додають в РАЦСі.