Останні новини

Заяви на монетизацію зекономлених субсидій потрібно подати до 1 вересня

Виплата «живих» грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій здійснюється Урядом вперше за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій. Як розповів начальник управління соціального захисту населення СРДА Володимир Огінський, монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії та природного газу за умови що ці ресурси використовуються для опалення. 

Проте, максимальна сума відшкодування за 100 куб. метрів газу – 695 гривень 79 копійок, за 150 кВт електроенергії – 135 гривень. Тобто, якщо людина має набагато більше зекономлених коштів, більш ніж 700 гривень вона не отримає. Решта суми повернеться до державного бюджету, наголосив Володимир Огінський.

Загалом в Сокальському районі під монетизацію підпадають близько 7 тисяч домогосподарств. На сьогодні лише 50% вже звернулися із заявами про виплату компенсації. Тому Володимир Огінський поради не чекати до останнього дня, а звертатись чим по-швидше, адже наразі у них немає інформації, чи буде проводитись монетизація тим, хто напише заяву після першого вересня.

Окрім того, начальник управління соціального захисту нагадав споживачам, якщо в одержувача субсидій є протермінована понад два місяці заборгованість з оплати послуг, то субсидія на наступний термін не призначається. Якщо абоненти не поспішать погасити заборгованість, то вони ризикують увійти в новий опалювальний сезон без субсидії.

Нагадаємо, що фактично кожна сім’я може звернутись з заявою про призначення субсидії.  Не матимуть права на субсидію лише ті сім’ї, у яких будь-хто з членів сім’ї упродовж 12 попередніх місяців (до місяця призначення субсидії) здійснив купівлю на суму, яка перевищує 50 тис. гривень. Важливо зауважити, що при цьому не враховується оплата житлово-комунальних послуг та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням  життєдіяльності. Більш детальну інформацію з питань призначення субсидій можна отримати в управління соціального захисту населення за адресою: м. Сокаль, вул.. Героїв УПА 11, телефон гарячої лінії: 7-20-94. (4 серпня Огінський)