Останні новини

Результати реформи з децентралізації влади на Львівщині обговорили на круглому столі

В конференц-залі Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл «Децентралізація влади. Результати та перспективи» в межах якого обговорювалась діяльність об’єднаних територіальних громад (ОТГ),  реформи у сфері державної реєстрації та механізм співпраці із медіа задля підвищення правової обізнаності населення з питань децентралізації. Учасниками заходу були представники обласної влади, керівники ОТГ та ЗМІ Львівщини.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, котрий курує питання децентралізації в області, наголосив на важливості та результативності даної реформи на Львівщині.  Він нагадав, що нині на Львівщині є 25 територіальних громад, з яких 22 уже працюють на прямих бюджетних відносинах із Міністерством фінансів. Іще у трьох громадах вибори відбулися 2017 року, тож вони отримають усі фінансові можливості ОТГ 2018-го. Росистлав Замлинський зазначив, що, за його прогнозами, цього року у Львівській області буде створено від семи до 14 громад, а в цілому очікується, що в області буде створено 94-96 об’єднаних територіальних громад.

Крім того, І заступник голови Львівської ОДА розповів, що на Львівщині не затверджено перспективні плани лише двох районів – Сокальського та Дрогобицького. Водночас затвердження цього документа, за словами заступника голови ЛОДА, є вкрай важливим, адже «це – дороговказ, куди рухатися та як формуватися громадам на території області».

Львівська обласна державна адміністрація звернулася в Центральну виборчу комісію щодо призначення виборів по 6 ОТГ Львівщини. Мова йде про Великомостівську (Сокальського району), Волицьку (Мостиського району), Щирецьку і Підберізцівську (Пустомитівського району), Воютицьку і Рудківську об’єднані територіальні громади, що у Самбірському районі області.

В цілому ж, Ростислав Замлинський переконаний, що «Реформа децентралізації на сьогоднішній день є однією з найуспішніших реформ в країні, результати якої реально відчувають громади. Вона полягає в тому, що на місця передається ресурс та повноваження і безпосередньо самі ОТГ мають можливість розвивати свої населені пункти, селища та села і будувати успіх в себе на територіях. А успішне село – це успішна країна», –  зазначив І заступник голови Львівської ОДА.