Останні новини

На Сокальщині є 119 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування

У Сокальському районі проживає 119 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 45 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. У І півріччі 2017 року, 9 неповнолітніх отримали статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них у сімейні форми влаштовано – 8 дітей, а саме: під опіку/піклування – 3, в прийомні сім»ї – 4, в дитячий будинок сімейного типу- 1, в інші заклади-1. Загалом на обліку перебуває 40 дітей, які усиновлені.

Службою у справах дітей постійно здійснюються перевірки умов проживання та виховання таких дітей.  Станом на 1 липня року здійснено обстеження умов проживання 7 родин та виявлено факт порушення утримання, виховання 2 дітей. В результаті, рішенням Сокальського районного суду батьків було позбавлено батьківських прав.  У другому півріччі 2016 року службою у справах дітей виявлено факт порушення утримання, виховання 2 дітей, які були усиновлені. В Сокальському районному суді по сьогоднішній день слухаються цивільна справа за позовом органу опіки та піклування «Про доцільність позбавлення батьків батьківських прав» та кримінальна справа по обвинуваченню батька, який вчинив насильницькі дії відносно дитини.  Водночас, на обліку служби у справах дітей  перебуває – 6 подружніх пар та 1 одинока жінка, як  потенційні кандидати в усиновлювачі.

На обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах перебуває – 45 неповнолітніх з 19 сімей.  Службою протягом І півріччя 2017 року здійснено 46 виїздів в сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах з  метою обстеження житлово-побутових умов проживання неповнолітніх. 9  батьків попереджено про відповідальність за нетурботливе ставлення. У І півріччі 2017 року здійснено 1 вилучення з сім’ї малолітньої дитини  в зв’язку з безпосередньою загрозою життю та здоров’ю.

З метою  забезпечення соціально-правового захисту  дітей, які виховуються у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах,  служба у справах дітей райдержадміністрації звернулась до міських, селищної, сільських рад, відділу освіти, керівництва Сокальської ЦРЛ щодо інформування про неблагополучні сім’ї, які проживають на  території району, про факти злісного недогляду батьків за дітьми, залишення малолітніх дітей без  батьківського піклування, що може нести загрозу життю або здоров’ю дітей.