Останні новини

Кабмін затвердив новий варіант перспективного плану формування громад у Львівській області без Сокальського району

З 2015 року на Львівщині утворено 25 об’єднаних громад. Ще чотири очікують на проведення виборів  і серед них з Сокальського району – Великомостівська громада. 19 липня 2017 року Кабмін затвердив новий варіант перспективного плану формування громад у Львівській області. В цьому документі відсутній Сокальський район, тому що досі не знайдено компромісу щодо кількості громад, які мали б існувати на теренах району. Як розповів в інтерв’ю радіо «Сокаль» голова Сокальської районної ради Микола Пасько, на сьогодні діє розпорядження Кабінету міністрів від 11 листопада 2015 року №1158 яким затверджено створення в Сокальському районі 5 ОТГ.

У новому перспективному плані окрім Сокальщини, відсутній і Дрогобицький район, який теж має певні проблеми із кількістю майбутніх ОТГ. Однією з причин такої ситуації є те, що у цих двох районах є міста обласного підпорядкування – Червоноград, Борислав та Трускавець.  Зокрема в Сокальському районі йде тривала дискусія щодо великої Червоноградської громади, яка пропонується областю. Окрім того, не всі погоджуються приєднатись і до Сокаля. Сільські громади висловлюють побоювання, що міста просто не будуть відстоювати інтереси сіл.

Натомість інше бачення щодо кількості територіальних громад в Сокальському районі має область. За словами очільника райради, вони не раз захищали позицію району, брали участь в сесії обласної ради, проте компромісу поки що не досягнули. У області пропозиція – 4 ОТГ, а позиція районної ради, яку вони виклали у своєму звернення і яку планують в подальшому відстоювати – це 7 громад.

На завершення додамо, що проект перспективного плану, який був розроблений обласною держадміністрацією спільно з експертами, співробітниками Інституту регіональних досліджень, депутатським корпусом облради, був поданий на затвердження обласній раді. Після того, як обласна рада прийняла відповідне рішення, восени 2016 року, наприкінці минулого року було скеровано про затвердження проекту перспективного плану у Кабмін. Наразі Львівщині затверджено 84 громади, а загалом планується близько 95 громад.