Останні новини

Рятувальники провели профілактичні відпрацювання в трьох селах району

З настанням літнього пожежонебезпечного періоду значно зросла кількість пожеж і це змусило представників відповідних служб та відомств ще інтенсивніше взятися за навчання населення правил безпеки життєдіяльності у побуті. Сокальським районним сектором Державної служби України з надзвичайних ситуацій створено рейдові групи, до складу яких входять працівники місцевих державних організацій, рятувальники, представники  територіальних громад, органів внутрішніх справ, комунальних служб, громадських організацій. Рейдові групи здійснюють подвірні обходи громадян у тих населених пунктах району, де вогонь господарює найчастіше.

Зокрема таке комплексне відпрацювання відбулося в селах Жужеляни, Перемисловичі, Цеблів Сокальського району. Коротка інструктивна нарада у селищній раді – і декілька груп, до складу яких входили рятувальники, соціальні працівники, місцеві депутати розійшлися вулицями селища, аби відвідати оселі та розповісти їм про безпечне життя. Звісно ж, шлях таких рейдових груп стелився насамперед до помешкань найнезахищеніших перед вогняною стихією категорій населення: літніх громадян, багатодітних сімей.

Рятувальники вели з людьми роз’яснювальні бесіди та роздавали листівки, здійснювали детальні обстеження протипожежного стану їхніх осель, вказували на виявлені недоліки і давали поради як найдоцільніше їх виправити. Мешканці ж запевняли: правил безпеки життєдіяльності у побуті дотримуються неухильно, адже розуміють, якого лиха може завдати неконтрольований вогонь. Їм розповідали про правила поводження з вогнем у побуті, переконували, що іноді навіть невдало загашені цигарка чи сірник можуть призвести до фатальних наслідків. Особливу увагу селян звертали на недопущення спалювання сухої трави під час господарювання на присадибних ділянках.

Схожі відпрацювання уже незабаром будуть проводитися і в інших населених пунктах району. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей по-справжньому безпечним.