Останні новини

Знайдено фундаменти древнього Сокаля

У міському парку Сокаля було знайдено фундаменти старовинного міста. Під час розчищення території для спортивного майданчика, який мають встановити в рамках обласної Програми «Спортивний майданчик на 2017-2021 роки» у 2017 році, було знайдено залишки давніх фундаментів. На місце ремонтних робіт виїхали представники археологічно-рятівної служби зі Львова, районної та місцевої влади. Голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна, керівник апарату Віра Білець, начальник відділу містобудування та архітектури Мирослава Баралус, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк та інші.

Зокрема, викладач кафедри реставрації Львівської політехніки Юрій Дубик зробив припущення, що це є частина міста часів 17 століття і що під ним можуть знаходитись залишки міста ще Княжої доби. Тому в подальшому при проведенні робіт бажано залучати археологів

 

Після цього, представники міської та районної рад, СРДА, археологічної служби, краєзнавчого музею «Сокальщина» зібрались в міській раді для обговорення подальшої долі знахідок. Йшлось про необхідність розроблення історико-архітектурного плану Сокаля, який саме і регулює проведення таких археологічних робіт. Сокальська міська рада вже рухається в цьому напрямку. Прийнято рішення про виділення коштів на його розробку. Також  було вирішено, роботи по встановленню майданчика у місцевому парку не будуть припинятися, адже вони не передбачають капітального будівництва. Рештки знайденого фундаменту наразі ж засипали землею, щоб вони не зруйнувались.