Останні новини

Районні депутати перейменували Сокальську гімназію

26 липня відбулось позачергова сесія Сокальської районної ради. Засідання розпочалось традиційно, із привітань депутатів, які відзначили уродини в міжсесійний період. Також хвилиною мовчання вшанували районні обранці і пам’ять свого колеги, багаторічного депутата СРР Петра Мостового.

Далі, в ході затвердження порядку денного були внесені дві пропозиції. Виключити питання Про внесення змін до рішення Сокальської районної ради № 323 „Про проект ліквідації держпідприємства „Шахта Візейська”, натомість включити про внесення змін в Програму збереження пам’яток історії та монументального мистецтва Сокальського району на 2017 рік. За 33 голоси і порядок денний із змінами та доповненнями було затверджено. Перше питання, яке розглянули – затвердження умов конкурсу на визначення опорних навчальних закладів. За словами начальника відділу освіти це рішення дасть можливість затвердити статуси опорних шкіл та встигнути освоїти кошти. В результаті дане рішення було підтримано.

Наступних кілька питань знову стосувались шкіл району. Перше – про пониження ступеня Угринівської школи І-ІІ ступенів до І ступеня. Таке рішення було прийнято враховуючи маленьку кількість дітей, які відвідують даний навчальний заклад. Відтак, в ході голосування питання про зміну типу Угринівської школи не набрало необхідної кількості голосів і тому не було підтримано.

Наступне стосувалось перейменування Сокальської гімназії імені Олега Романіва в Сокальський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.– гімназія». Це пов’язано із майбутньою реформою освіти та цьогорічним набором учнів в перший клас по програмі Інтелект. Минулого року такий перший клас було набрано в Сокальській школі №4. Старт був успішним. Діти показали дуже хороші знання і тому було прийнято рішення про продовження цього проекту і наступному навчальному році та розширення його учасників. Відтак «За» – 29 і Сокальська гімназій перейменована у в Сокальський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступенів – гімназія».

Далі йшлось про перейменування Пристанської ЗШ І-ІІст. в Пристанський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». За даними Романа Монастирського, відкриття довгобуду заплановано на 15 жовтня 2017 року. До цього вже необхідно підготувати всі статутні документи. В результаті рішення було прийнято і школа отримала назву Пристанський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

Далі депутати, прийнявши рішення працювати без перерви, продовжили роботу і досить оперативно розглянули питання внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік. Внесли зміни в Програму пропагування Сокальського району на території України та за кордоном, в Програму захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2017 рік, в програму збереження пам’яток історії та монументального мистецтва Сокальського району на 2017 рік та затвердили Програму  облаштування і благоустрою кладовищ у Сокальському районі на 2017 рік.

На завершення були прийняті кілька запитів. Перед депутатами виступив громадський активіст Остап Сидоряк щодо допомоги воїнам АТО. Також були заслухані певні робочі питання в «Різному» і на цьому сесія роботу завершила.