Останні новини

Прокуратура підбила підсумки роботи за І-ше півріччя

Сокальським відділом Червоноградської місцевої прокуратури впродовж 6 місяців 2017 року вживались організаційно-практичні заходи щодо усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, забезпечення правопорядку, протидії та профілактики злочинів, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, відновлення довіри населення до органів прокуратури, що дало позитивні результати.

Зокрема, у 2017 році Сокальським відділенням поліції зареєстровано  463 кримінальних проваджень, що на третину менше ніж торік (692). Зменшилась у поточному році і кількість скоєних тяжких злочинів. За такими фактами зареєстровано 67 кримінальних проваджень, з яких, більш як 80% складають кримінальні правопорушення майнового характеру, насамперед, крадіжки пов’язані з проникненням у житло чи інше володіння особи. Найбільшу ж питому вагу у структурі злочинності першого півріччя 2017 року склали злочини невеликої тяжкості (180), з яких майже 100 кримінальних правопорушень складали легкі тілесні ушкодження та побої. Не встановлено у поточному році випадків скоєння вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть особи, розбоїв та злочинів, пов’язаних з посяганням на статеву недоторканість особи.

При цьому впродовж 6 місяців поточного року залишок нерозкритих кримінальних проваджень майже не змінився та становить 829 проти 833 кримінальних проваджень.  Суттєво змінився у регіоні рівень злочинності і серед неповнолітніх. Зокрема, впродовж 2017 року до суду скеровано лише 2 кримінальні провадження відносно 3 дітей. У 2016 році таких кримінальних проваджень було у двічі  більше. Про це повідомив керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук.

Також місцевою прокуратурою продовжується приділятись особлива увага щодо виявлення та запобігання адміністративним корупційним правопорушенням.  Так, впродовж 2017 року за участі місцевої прокуратури Сокальським районним судом розглянуто 2 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, притягнуто до адміністративної відповідальності депутатів Поторицької та Княжівської сільських рад. При цьому, з метою усунення наслідків вчинених корупційних правопорушень прокуратурою подано 6 позовних заяв до Острівської та 1 позов до Княжівської сільських рад району про скасування рішень органів місцевого самоврядування щодо надання земельних ділянок у власність громадян, прийнятих в умовах реального конфлікту інтересів з порушенням чинного законодавства, а також повернення у комунальну власність земельних ділянок.

Упродовж 2017 року розглянуто 193 звернення, з яких у 111 надано роз’яснення, 1 задоволено,  решту звернень направлено за належністю в інші відомства, оскільки стосувалися питань щодо вирішення яких органи прокуратури були позбавлені відповідних функцій. Більшість звернень надійшли до місцевої прокуратури поштовим зв’язком, 64 звернень прийнято прокурорами на особистому прийомі. Забезпечено прийняття та реєстрацію електронних звернень.