Останні новини

Село Пісочне відзначило 335 років

У неділю, 16 липня село Пісочне відзначило 335 років з дня заснування. Святкове дійство розпочалось урочистою Службою Божою, яку відслужили священнослужителі, настоятель місцевого храму отець Василь Суслик та запрощений отець Любомир Хомин. Перед початком богослужіння діти хлібом та сіллю зустрічали запрошених гостей. Це і керівники району, місцеві підприємці, представники товариства “Холмщина” та поет зі Львова. Після Служби Божої, громада урочистою процесією до Народного дому, біля кого була встановлена фігура Божої Матері.

У день села винуватці свята отримали багато теплих слів, привітань, побажань та подяк від запрошених гостей. Зокрема, голова Сокальської районної ради Микола Пасько привітав громаду із ювілеєм та побажав їм процвітання та розвитку. Голова СРДА Роман Токай коротко згадав трагічну історію цих земель. І сьогодні громада не стоїть осторонь подій на Сході України.

З нагоди дня народження села громада отримала кілька подарунків. Зокрема керівництво район вручило  ікону Божої Матері, Володимир Шмигельський передав більш як 2 тисячі гривень церковному комітету та представники товариства «Холмщина» – 500 гривень. На ювілей села громада запросила поета зі Львова Богдана Пастуха, який прочитав твір «Матір, матусінко свята» присвячений, встановленню першої статуї Богородиці у місті Херсон.

В ході урочистостей слова подяки отримала мешканка села, ініціатор встановлення фігури Божої Матері Ольга Кмиць. Вона в свою чергу подякувала всім, хто допоміг їй в такі благородній справі коштами або справами. За її словами, робота тривало близько 1 місяця. Статуя була встановлена біля Народного дому, на місці, де колись вже була статуя Богородиці з Ісусом та Хрест. До речі, місцеві мешканці не втрачають надії знайти стару фігуру, яка була знищена за радянських часів.

Завершилось відзначення ювілею села святковим концертом.