Останні новини

Наприкінці літа на лінії кордону 702 у Стаївці проходитиме релігійно-мистецька зустріч в честь свята Успіння Пресвятої Богородиці

Наприкінці серпня в селі Стаївка на теренах Корчівської сільської ради проходитиме релігійно-мистецька зустріч в честь свята Успін­­ня Пресвятої Богородиці.

З нагоди цієї події в Сокальській РДА відбулося засідання організаційного комітету, в якому взяли участь: керівник апарату Віра Білець, керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина, голова Корчівської сільської ради Галина Сідельник, начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Мирослава Михайлюк, військовий комісар підполковник Микола Лисак, представник Благодійного фонду «Надбужжя» Ігор Дацюк, декан Української Греко-Католицької церкви о.Олексій Яворський та інші.

За сценарієм свято розпочне процесія від старовинної дерев’яної церкви в с. Корчмин до кордону, де біля чудодійного джерела в с.Стаївка відбудеться освячення води. Згодом віряни візьмуть участь в Богослужінні. Завершиться святкування концертом фольклорних ансамблів з України та Польщі.

Зазначимо, того ж дня усі охочі зможуть переткнути з 9 до 22 години лінію кодону 702, де буде відкритий тимчасовий пункт пропуску на українсько-польському кордоні.

Нагадаємо,  28 серпня 2004 під час свята Успін­­ня Пресвятої Богородиці мешканцями Корчмина і Стаївки було започатковано щорічні Європейські Дні добросусідства піс­­ля остаточного встанов­­лення кордону відповідно до договору між СРСР і Польщею про обмін територіями від 15 лю­­того 1951 ці 2 польських села, в яких здавна переважно проживали лише українці, опинилися у межах різ­­них держав; тоді ж старовинна церква залишилася на території Польщі, а землі, на яких 82 роки була розташована кап­­личка, відійшли до УРСР.

Додамо, Європейські Дні добросусідст­­ва – це зустрічі духовенства, представників влади, митців, громададських організацій, підприємців та в першу чергу, звичайних людей, які є мешканцями України та Польщі.