Останні новини

В музеї «Людина.Земля.Всесвіт» на огляд громади запропонований проект пам’ятника героям Небесної Сотні і усім невинноубієнним українцям-мученикам

В Сокальському музеї «Людина.Земля.Всесвіт» на огляді громади запропонований проект пам’ятника героям Небесної Сотні і усім невинноубієнним українцям-мученикам. Автором проекту є наш земляк – Володимир Заремба, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений працівник культури.

Як зазначає сам автор, задум пам’ятника полягає в осмисленні нелегкої історії України, її народу, «який віками боровся за незалежність своєї держави. Мільйони наших людей загинули в катівнях, під час репресій, голодомору, в Бабиному яру, Чорнобилі.

Вірні сини і дочки України ідейно, духовно та зі зброєю в руках здійснювали спротив ворогам за муки і смерть мільйонів невинно убієнних. Огляд пам’ятника повинен викликати спогади всеохоплюючої історії України!».

Символами пам’ятника є Хрест, який народ України переніс через вогонь лихоліть, крізь століття, і вистояв як нація, та здобув незалежну державу.

Дерево життя – вічний вогонь пам’яті і для тих, хто ціною свого життя виборов волю для нащадків.

Безіменна могила – це символ невідомих могил на нашій і чужій Землі, де лежать наші герої-мученики.

Руки, що виходять із цих могил – це клич невинної крові загиблих до нащадків: берегти цю святу волю і пам’ять тих, хто віддав життя за неї.

Запрошуємо сокальчани та гостей міста оглянути проект пам’ятника Героям Небесної Сотні і усім невинноубієнним в музеї «Людина.Земля.Всесвіт» у Сокалі. Тут же ви матимете можливість поділитися думками щодо проекту в книзі відгуків.