Останні новини

На Сокальщині зросла кількість захворювань на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей

За даними завідуючої відділом організації епідеміологічних досліджень міськрайонного відділу Державної установи Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Людмили Гіль, за перше півріччя минулого року було зафіксовано захворювання у 12 дітей.

За шість місяців поточного року вже зафіксовано 134 випадки захворювання на гострі кишкові інфекції. З них 104 діти віком до 17 років.

Також були зафіксовано 9 випадків захворювання на сальмонельоз, з них 5 діти. Серед основних причин захворюваності медики називають недотримання правил особистої гігієни, вживання недостиглих плодів, використання води із невідомих джерел тощо.

З метою профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь медики рекомендують не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.

Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують їх якість та безпеку. Задля безпеки дітей приготовану їжу зберігати у холодильнику, а при споживанні витягнути невелику порцію та завдати термічній обробці. При стравах, які повинні мати соус чи майонез додавати його за дві години до прийому їжі.

У випадку виявлення перших ознак кишкових захворювань, а це блювота, біль у животі, розлади шлунку, підвищення температури необхідно звернутись до найближчої лікувальної установи, адже самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я! Окрім того, Людмила Гіль додала, що при груповому відпочинку такого хворого потрібно до прибуття лікаря ізолювати від решти колективу чи сім’ї.