Останні новини

У середу, 5 липня депутати міської ради втретє збиратимуться на чергове засідання 22 сесії

У вівторок, у Сокалі проходило ІІ пленарне засідання 22 сесії міської ради 7 демократичного скликання. В роботі сесії взяли участь голова Сокальської РР та РДА Микола Пасько і Роман Токай. Засідання проводив міський голова Вадим Кондратюк та секретар ради Ігор Сидор. До розгляду в порядку денному залишалось ще 8 питань з «Різним».

Нагадаємо на попередньому засіданні міські обранці розглянули 16 питань порядку денного. Серед основних тоді вони заслухали інформацію по листу Львівської ОДА від 23 червня щодо виконання рішень обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Мова йшла про прийом на Сокальському сміттєзвалищі Львівського сміття. Міські депутати відмовились тоді надати таку можливість.

Згодом, відбулась зустріч із депутатами на прохання голови Сокальської РДА Романом Токаєм, який попросив міських обранців повернутись до розгляду питання про львівське сміття. Тоді було запропоновано повторно розглянути проблемне питання із можливістю прийняти на наше сміттєзвалище усього 300 тон непотребу. Причім зробити це одноразово.

Перед початком розгляду даного питання, група депутатів міської ради звернулась до мера міста із вимогою виконати рішення однієї із попередніх сесій міської ради, яка відбулась у березні. Мова йшла про створення в штатному розписі КП «Сокальжитлокомунсервісу» одиниці – заступника директора комунального підприємства, що на думку депутатів було зроблено неправомірно.

В рішенні закликали привести штатний розпис у відповідність. Оскільки протягом декількох місяців рішення не виконується, міські обранці в своїй заяві закликали міського голову Сокаля зробити це, а тоді переходити до розгляду питання про прийом сміття.

В свою чергу очільник міської ради Вадим Кондратюк запропонував все ж послухати інформацію голови Сокальської РДА і РР Романа Токая і Миколи Паська.

Голова РДА розповів про ситуацію, яка виникла на Львівщині у зв’язку із невивезенням сміття з обласного центру. З цього приводу відбулось засідання обласної комісії ТЕБ і НС, що проходила паралельно із комісією на державному рівні. В ході засідань було вирішено скерувати львівське сміття для захоронення на звалищах по області, і зробити це в обмежених квотах. Таким чином в Сокаль було запропоновано скерувати 300 тон непотребу. Роман Токай звернувся до депутатів із розумінням поставитись до ситуації і прийняти позитивне рішення, протягнувши тим самим руку допомоги Львову.

Свої думки з приводу можливого прийому львівського сміття в Сокалі висловив і голова СРР Микола Пасько. Він також нагадав, що районна рада двічі приймала звернення щодо недопущення несанкціонованого завезення сміття на терени Сокальського району. Проте, зазначив, що ситуація із прийнятим рішенням обласної комісії ТЕБ і НС має зовсім іншу юридичну сторону. Воно зобов’язує керівників міст і районів виконувати його. Отже, слід прийняти рішення, яке б дозволило не порушувати закон, і за можливого позитивного голосування в межах квот дозволити легалізовано і цивілізовано вивіз сміття. Для цього має бути підписана угода на трансферні кошти.

Відбулась жвава дискусія за участю депутатів міської ради, активістів та мешканців вулиць, які прилягають до сміттєзвалища. В її ході міський голова Сокаля Вадим Кондратюк повідомив, що заступник директора КП «Сокальжитлокомунсервіс» готовий написати заяву на звільнення за власним бажанням, отже заяву депутатів можна було б вважати завдоволеною. Він запропонував повернутись до включення питання про одноразовий прийом сміття зі Львова в порядок денний.

Однак, в ході голосування навіть для цього не набралось необхідної кількості голосів. Тому міський голова змушений був оголосити перерву в засіданні до 10 години середи, 5 липня.