Останні новини

На Сокальщині запрацював третій відділ прикордонної служби «Угнів»

На Сокальщині відбулось офіційне відкриття нового відділу прикордонної служби “Угнів” на ділянці Львівського прикордонного загону. Після семи років забуття прикордонну заставу в Угневі відновили і переобладнали у дванадцятий на Львівщині відділ. За словами начальника Львівського прикордонного загону підполковника Сергія Мельника, підготовка до відкриття нового відділу прикордонної служби 4 категорії в місті Угнів тривала близько року.

 

Ще 10 років тому підрозділ функціонував як прикордонна застава, однак через деякий час її закрили і не експлуатували впродовж семи років. Минулоріч за ініціативи Західного регіонального управління ДПСУ на базі застави відкрили прикордонний пост, який підпорядковувався відділу прикордонної служби «Рава-Руська», а згодом прийняли рішення про відкриття місцевого прикордонного відділу. Оскільки приміщення довгий час пустувало, знадобилось чимало часу для приведення його у відповідність до державних норм.

З нагоди відкриття відділу прикордонної служби «Угнів» прикордонників вітали керівництво району та учні Угнівської школи. Зокрема, голова Сокальської районної ради Микола Пасько сказав: «Приємно допомагати у відродженні боєздатності ДПС – районна рада уже прийняла дві програми підтримки прикордонних підрозділів. Будемо робити це й надалі».

Зазначимо, у новому відділі прикордонної служби “Угнів” служить 49 військових. Сьогодні на охорону державного кордону, який на цій ділянці становить близько 20 км, вийшов перший наряд. Серед спецтехніки, яку передали працівникам підрозділу в Угневі, – автомобілі, квадроцикли, тепловізори, а також спеціальний мобільний комплекс для реєстрації громадян, які мають намір перетнути державний кордон.

До появи нового відділу в Угневі охороняти цю ділянку державного кордону було доволі складно, адже найближчі підрозділи – це відділ прикордонної служби “Белз”, розташований на відстані 15 км від Угнева, а також “Рава-Руська” – майже 20 км від місця дислокації ДПС “Угнів”.

Саме тому прикордонні служби ініціювали відновлення підрозділу в цьому місті, а також роздумують над відкриттям 13-того на Львівщині відділу прикордонної служби, цього разу у Варяжі та навіть будівництвом пропускного пункту через державний кордон в місті Угнів.