Останні новини

Сокальщина готується до запровадження безвізового режиму

В Сокальській райдержадміністрації пройшла нарада щодо підготовки до запровадження безвізового режиму для громадян України з країнами Європейського Союзу, який вступить у силу з 11 червня 2017 року. Засідання провела перший заступник голови СРДА Ірина Задолинна, за участю керівника апарату РДА Віри Білець, заступника голови районної ради Василя Бойка, представники Державної прикордонної служби України, митниці, районного відділення поліції, Хоробрівської сільської ради та інші.

Як було зазначено, з 11 червня громадяни України мають можливість здійснювати короткотермінові подорожи в країни ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також в країни Шенгенської зони, в тому числі в Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн. Проте, перш ніж збирати валізи потрібно уважно ознайомитись з усіма нюансами перетину державного кордону без візи. Зокрема, щодо технології оформлення єдиною зміною є те, що після відміни візового обов’язку, громадяни України, які є власниками біометричних паспортів, не будуть перевірятись у візовій інформаційній системі.

Відміна візового режиму з метою короткотермінового перебування для власників біометричних паспортів не означає автоматично права на отримання роботи чи навчання в ЄС. Громадяни України, які в’їжджають в ЄС з цією метою, і надалі будуть зобов’язані звертатись за отриманням відповідних віз і дозволів. Вступ в силу Розпорядження Європейського Парламенту і Ради (UE) 2017/850 від 17 травня 2017 року в жоден спосіб не вплине на положення Угоди між Урядом Республіки Польща і Кабінетом Міністрів України про правила місцевого прикордонного руху.

У зв’язку з цим, в пунктах пропуску не відбудеться жодних змін в процедурі оформлення осіб, які перетинають польсько-український кордон в рамках місцевого прикордонного руху. Андрій Мельник запевнив, що в цілому заходи прикордонного контролю змінюватись не будуть. Були проведені всі підготовчі заходи. Всі представницькі зустрічі щодо узгодження всіх питань з польськими прикордонниками також проведені. Також сплановані виїзди груп наших офіцерів, які будуть роз’яснювати порядок перетину кордону перед пунктами пропуску.

Для того, щоб уникнути порушень громадського порядку представники прикордонної та митної служб запропонували скоординувати зусилля, залучити до цього і правоохоронні органи. Зокрема з боку прикордонників в перші дні будуть задіяні прикордонні загони в більшому складі. Водночас з боку поліції пропонується забезпечити патрулювання правоохоронцями поблизу пунктів пропуску.

Перший заступник голови РДА Ірина Задолинна проінформувала про результати наради, яка відбулася з даного питання у Львівській облдержадміністрації. Основними завданнями в районі є: впорядкування узбіч дороги, що веде до МАПП «Угринів-Долгобичів»; забезпечення належного громадського порядку в умовах збільшення транспортних потоків; інформування населення про порядок перетину державного кордону з початком запровадження безвізового режиму. У зв’язку з цим, були дані відповідні доручення ПП»Рома», районному відділенню поліції та відділам райдержадміністрації.