Останні новини

В Сокалі через суд повернули в державну власність кінотеатр

У Сокалі концесіонер довів до знищення кінотеатр, а також завдав збитків на 1,2 млн грн. Про це повідомили у прес-службі обласної прокуратури Львівщини.

З метою підвищення культурного рівня населення, якісного забезпечення соціальних та культурних потреб мешканців району, ефективного використання комунального майна, ще у березні 2012 року цілісний майновий комплекс кінотеатру та гаражів у місті Сокаль був переданий Сокальською районною радою у концесію суб’єкту господарювання – ТОВ «Скорпіон» для проведення реконструкції, внесення покращень та задоволення громадських потреб – здійснення кіноконцертної діяльності. При цьому, договір укладено терміном на 49 років.

Однак, упродовж тривалого часу умови договору концесіонером не виконувалися. Зокрема, роботи з ремонту та покращення об’єкту, обумовлені договором, не здійснювались, кошти на їх фінансування не спрямовувались, концесійні платежі не сплачувались, відтак, отримане у концесію майно за безпосереднім призначенням не використовувалось, що в подальшому призводило до руйнування та занепаду об’єкта культурного призначення районного рівня.

З метою збереження комунального майна, Червоноградська місцева прокуратура звернулась в господарський суд Львівської області із позовом в інтересах Сокальської районної ради до ТОВ «Скорпіон» про розірвання зазначеного договору та стягнення заборгованості на суму близько 1,2 млн грн.  Суд визнав позовні вимоги прокурора обґрунтованими та задовільнив позовну заяву у повному обсязі: розірвав договір та стягнув з відповідача вказану суму заборгованості. За результатами виконання даного судового рішення, 23.05.2017 цілісний майновий комплекс кінотеатру та гаражів у місті Сокаль площею понад 1200 кв м та вартістю 2,6 млн грн, вилучено у концесіонера та передано в оперативне управління відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації. Наразі вчиняються активні виконавчі дії до стягнення суми заборгованості з концесійних платежів, задоволеної судом.