Останні новини

Районні депутати не погодили проект ліквідації шахти «Візейська»

Про подальшу долю шахти «Візейська» і зокрема її поверхневих приміщень йшлось в ході останньої позачергової сесії Сокальської районної ради. Запрошений на засідання керівник гірничого підприємства Анатолій Титюк повідомив присутнім, що найближчим часом всі приміщення можуть бути повністю знищені, згідно із проектом ліквідації. Це пов’язано з тим, що на шахті вже з 2009 року, коли було припинено вуглевидобуток, йде процес закриття. У 2015 році вона була виведена зі складу ДП «Львівугілля» і стала самостійним державним підприємством з подальшою ліквідацією. 

Як самостійне підприємство, шахта «Візейська» стала замовником проектної документації на ліквідацію підприємства. Її виготовленням займалась організація «Укрндіпроект». І враховуючи, що за весь період закриття копальні ніхто так і не виявив бажання працювати в цих приміщеннях, було прийнято рішення – їх повністю знищити. Термін робіт – 28 місяців, а вартість – 67 млн. грн.

Тепер, згідно з чинним законодавством керівництво шахти повинно звернутись до органу місцевого самоврядування та місцевого органу Держнаглядохоронпраці за погодженням даного проекту ліквідації копальні. Останні вже дали свою позитивну відповідь, тепер черга за районної радою: чи дозволять вони повністю знищити всю наземну інфраструктуру шахти «Візейська».

В свою чергу Сілецький сільський голова Володимир Саїв висловив думку громади, що вони погоджуються і готові взяти в комунальну власність приміщення шахти «Візейська».

В підсумку обговорення заступник голови райради Василь Бойко повідомив, що він особисто відвідав шахту та оглянув приміщення. На сьогодні вони знаходяться у хорошу стані і тому районна рада не погоджується знищити ці споруди.

В результаті «За» – 28 голосів і районні депутати не погодили проект ліквідації шахти «Візейська». Для того, щоб рішення депутатів почули в Києві, треба відправити його на адресу Міністерства енергетики та вугільної промисловості.