Останні новини

В Сокалі пройшло свято Героїв

У неділю, 21 травня в Сокалі пройшло Свято Героїв та традиційний конкурс на кращу похідну чоту.  18 чот, які представляли різні навчальні заклади району, керівництво Сокальщини, воїни АТО, пластуни сформували урочисту колону, яка пройшла вулицями міста до стадіону «Сокіл». Учасники несли прапори, квіти а пластуни портрети сучасних Героїв з Сокальщини, які загинули на Сході України. В ході урочистого маршу були покладені квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку, Євгену Петрушевичу, стіни-памяті Героїв Небесної Сотні, барельєфів Степанові Бандери, В’ячеславу Чорноволу.  Окрім того, були вшановані і новітні герої: Роман Лагно, Віктор Сивак, Роман Галас та Антон Козачук.

Після шикування усіх чот, внесення прапора України та виконання державного гімну, військовий комісар Микола Лисак доповів про готовність до свята. До привітання та благословення був запрошений сотрудник храму святих апостолів Петра і Павла отець Ярослав Валюх. Також привітали учасників свята керівники району: перший заступник голови СРДА Ірина Задолинна, голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Звернувся до присутніх вояк УПА Максим Савка.

Далі учасники свята хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв. Пластуни та учні понесли квіти до могили Січових Стрільців і пам’ятного  знака борцям за волю України. Були вручені квіти і воїнам УПА та учасникам АТО. Перед початком конкурсу на кращу похідну чоту було обрано журі. До конкурсної комісії увійшли: військовий комісар, підполковник Микола Лисак, міський голова Сокаля, учасник АТО Вадим Кондратюк, начальник відділу освіти Роман Монастирський.

Відтак похідні чоти пройшли повз журі з віддаванням честі та виконанням маршової пісні. Водночас ведучі презентували кожну чоту, розповідали про героїв, в честь яких вони були названі. Варто додати, що на стадіоні панувала атмосфера радості та духу патріотизму. Перед оголошенням підсумків гуртківці військово-спортивного гуртка Сокальської школи №4 продемонстрували показовий виступи зі зброєю. Всі присутні взяли участь у танцювальному флешмобі  «Україна – це ти!»

Далі начальник відділу освіти СРДА Роман Монастирський оголосив результати конкурсу. Зокрема чоти отримали грамоти та подарунки за участь в конкурсі, за краще естетичне оформлення, за зразковий виступ в номінаціях «Маршова пісня» та «Урочистий марш». Третє загальнокомандне місце в районному огляді-конкурсі на «Кращу похідну чоту» розділили чота «Орел Сизокрилий» Тартаківського навчального закладу та чота імені Романа Лагна Сокальської школи № 2. На другому місці чота імені «Героїв Майдану» Сокальської школи №5, чота «Прометей» Князівської школи і чота імені Сидора Шелеста Сокальської гімназії. А перше місце в районному огляді конкурсі виборола чота «Соколи» Сокальської школи №4.

Окрім того, військовий комісар Микола Лисак нагородив кращих учнів з предмету «Захисту Вітчизни»Тут нагороди отримали: вчитель «Захисту вітчизни» Сокальської ЗШ І-ІІІ ступенів №4 Василь Дудуць, учні Сокальської гімназії Віталій Найдич та Максим Герасимчук, учень Сокальської ЗШ І-ІІІ ступенів №4 Орест Кипар. Також аналогічні нагороди отримали випускники з Реклинецької школи Богдан Матвійчина та Володимир Мельник і з Великих Мостів Іван Дранець та Ілля Жешутко.  На цьому свято Героїв було завершено і під звуки урочистого маршу чоти вийшли зі стадіону.