Останні новини

В Сокалі відбулась зустріч учасників та сімей учасників АТО із владою, представниками установ, закладів району

В Сокалі відбулась зустріч учасників та сімей учасників АТО із владою, представниками установ, закладів Сокальського району. Участь в зустрічі взяли директор Львівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ярослав Бордіян, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, І заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, головний архітектор району Мирослава Баралус, гол.спеціаліст районного відділу Державного земельного кадастру Олег Коханчук, начальник управління соціального захисту Сокальської РДА Володимир Огінський, керівник терцентру соцдопомоги одиноким пристарілим людям Тетяна Бугай, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк, військовий комісар Сокальського району Микола Лисак, представники правоохоронних органів і прокуратури, сільські голови і представники сільських рад, мас-медіа району.

Учасників заходу благословив настоятель храму св.апостолів Петра і Павла в Сокалі о.Ярослав Кащук. Присутні в залі учасники бойових дій, члени сімей учасників АТО і загиблих Героїв задавали питання представникам влади. На них отримували відповіді від осіб, які курують або ж компетентні в тій чи іншій проблематиці.

Основні проблеми – земельні питання, медичне обслуговування, соціальний захист і перевезення. Питання були зафіксовані протокольно. Представники влади запевнили учасників зустрічі, що по можливості їх проблеми будуть вирішуватись, щодо окремих питань в область будуть направлені відповідні звернення. В цілому, усі наші захисники-герої, їх сім’ї, ще більше сім’ї загиблих Героїв потребують уваги, людського ставлення суспільства, спілкування і підтримки. В нашій силі – простих людей – це зробити. Не обійти стороною тих, кого можливо ображають, підтримати тих, хто в силу різних обставин, має побутові проблеми чи зловживає алкоголем, спільно заступитись за ображеного вояка, якого виставив з автобуса грубіян-водій, допомогти один одному в вирішенні питання із земельними ділянками тощо… Це в наших силах, а решту проблем мають допомогти вирішити в першу чергу влада – в селі чи місті, районі чи області, а якщо потрібно і державна!

Зокрема в Сокальському районі вже другий рік діють програми, які покликані підтримати наших захисників – учасників АТО. Вони стосуються медичного обслуговування і соціальної допомоги. Про можливості користування цими послугами розповіли головний лікар ЦРЛ Р.Швед, начальник управління соцзахисту В.Огінський. Усі учасники АТО, члени їх сімей, сім’ї загиблих Героїв мають пільги, які діють в державі, в окремому районі чи області. Ними слід цікавитись і користуватись!

Щодо можливостей соціальної підтримки, прав і пільг, інших питань ви можете звертатись в Єдине вікно, яке діє в Управлінні соціального захисту Сокальської РДА по вул.Героїв УПА, 11. Як зазначили самі учасники АТО, зустріч була змістовною. Вони надіються, що влада їх нарешті почує і допоможе у вирішенні проблем.

Директор Львівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ярослав Бордіян в інтерв’ю радіо «Сокаль» запевнив, що про усі проблемні питання, яких сьогодні торкнулись захисники України та члени їх сімей, доповість голові ЛОДА Олегові Синютці.

Вирішення проблематики перебуватиме на контролі влади на місцях і в області.