Останні новини

8 травня на Сокальщині відбулися урочисті заходи з нагоди Дня памяті та примирення

У День пам’яті та примирення, 8 травня, Cокальщина вшанувала жертв фашизму та полеглих у боях з нацистами під час Другої світової війни. Подія відбулася біля пам’ятника Невідомому солдату, що на старому цвинтарі.  Там зібрались представники духовенства, влади міста і району та громада Сокаля. У заході взяли участь голова районної ради Микола Пасько та його заступник Василь Бойко, перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна, керівник апарату Віра Білець, депутат облради Сергій Касьян, заступник міського голови Сокаля Сергій Марчук,  військовий комісар Микола Лисак, ветерани, школярі та ін.

Захід із вшанування подвигу українського народу та його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції розпочався із виконання гімну України та спільної молитви за всіх загиблих героїв в роки Другої світової війни та в сучасній війні на Сході України. Далі до присутніх звернувся настоятель церкви Вознесіння Господнього,  отець Володимир Жарський.

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті тих мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Також в ці дні ми не можемо не згадати  людей, життя яких трагічно обірвала нова війна на Донбасі. Про це у своєму виступі наголосив голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

Також від присутніх лунали слова подяки ветеранам за їх неоціненний вклад у Перемогу, за надану можливість нащадкам, народитися й жити у мирній країні. До громади звернулись перший заступник голови СРДА Ірина Задолинна, заступник міського голови Сокаля Сергій Марчук, депутат Львівської обласної ради Сергій Касьян, військовий комісар Микола Лисак.

 

В ході поминального віче присутні згадали, що Україна з перших бойових днів опинилась в центрі бойових дій, зазнала величезних втрат. Загальні демографічні втрати України досягають понад 14 млн осіб.  До цього слід додати ще сотні тисяч постраждалих у репресіях. Фактичні втрати українського народу становлять до 44 % від загальних людських втрат Радянського Союзу. Тому ведуча Олена Назарова запропонувала вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покласти квіти і лампадки до пам’ятника Невідомому солдату.