Останні новини

Рятувальники провели пожежно-профілактичне відпрацювання населених пунктів Сокальського району

З метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники проводять профілактичні заходи з громадянами. Зокрема, 25 квітня співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій спільно, з екологічною інспекцією, представниками поліції, лісового господарства та місцевих органів самоврядування провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання населених пунктів Сокальського району, а саме: селах Корчів, Стаївка, Жужеляни, Варяж, Волиця, Тартаків, Боб’ятин.

Саме тут в минулому році найбільш часто виникали пожежі в природних екосистемах. За фактами виникнення пожеж в екосистемах працівниками контролюючих органів складено 5 адміністративних протоколи на громадян які допустили порушення правил пожежної безпеки. Сокальським РС ГУ ДСНС України у Львівській області проведено аналіз пожеж в екосистемах протягом трьох місяців  2017 року на території району ліквідували 9 пожежі сухої трави у с. Сілець, с. Межеріччя, с. Городище, с. Бендюга загальною площею 13200 м.кв.

Ймовірними причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем при спалюванні сухої трави, залишків рослинності, сміття. Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період.Співробітники Служби порятунку нагадали людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття.

Рятувальники особливо наголошували на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків. Крім того, рятувальники нагадали, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється та що згідно з чинним законодавством, за умисне чи необережне спалювання стерні, сухої трави на угіддях та вздовж доріг передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність!