Останні новини

На Сокальщині учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримали матеріальну допомогу

В управлінні соціального захисту населення Сокальської РДА  на  обліку перебувають  236 осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 22 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії ; 77 – 2 категорії; 13 учасників 3 категорії.  До 31 річниці з дня аварії на ЧАЕС передбачено виплату матеріальної допомоги особам постраждалим  від Чорнобильської катастрофи  в розмірі 500,00 грн. на особу. Допомогу отримають 233 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 116,5 тис. грн..

Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управлінням соціального захисту населення Сокальської РДА  здійснюється нарахування та виплата  допомог, надаються пільги на житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива в межах норм  передбачених чинним законодавством.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 23.11.2016р №854 затверджено новий Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цей Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, починаючи з 2017 року. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. Послуги на санаторно-курортне лікування надаються особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та дітям-інвалідам інвалідність, яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Особи, які бажають отримати путівку або компенсацію  повинні до 15 жовтня поточного року подати заяву, довідку форми 0-70 для отримання путівки або компенсації на наступний рік в управління соціального захисту населення Сокальської РДА за адресою м.Сокаль  вул..Героїв УПА 11 тел. для довідок  7-20-66.