Останні новини

ДП «Львіввугілля» відвідали представники місії ОБСЄ

Днями ДП «Львіввугілля» відвідали представники місії ОБСЄ. Це громадянин Чехії  Іван Дудак та помічники місії перекладач Артур Плесак. Вони зустрілись із генеральним директором держпідприємства Андрієм Дяченко і вході розмови обговорили ситуацію, в якій зараз перебувають шахти ДП «Львіввугілля», умови праці гірників, техніку безпеки у вибоях, рівень ії заробітної плати. Зокрема Артур Плесак розповів, що мандат місії ОБСЄ поширюється на всю територію України. Зона відповідальності команди ОБСЄ у Львові поширюється на Львівську, Волинську та Рівненську області.

Основною метою візиту спостерігачів – аналіз ситуації щодо впливу економічної блокади на сході України на роботу підприємств енергетичної сфери і зокрема шахт «Львіввугілля». Проте, як пояснив директор ДП Андрій Дяченко, копальні Прибужжя взагалі не відчули на собі жодних негативних наслідків  економічної блокади, тому що на наших теренах видобувається вугілля газової групи, а не антрацитної, як на окупованих територіях. Всю продукцію вони поставляють на енергетичні компанії, які і працюють саме з таким видом вугілля. І загалом на сьогодні держава стала більше уваги приділяти державних шахтам, щоб ті мали можливість видобувати більше вугілля.

Не обійшли увагою й тему бойових дій в зоні АТО. Андрій Павлович розповів представникам СММ ОБСЄ, що шахтарі  –  свідомі патріоти, не тільки щодня спускаються у вибої, зберігаючи енергетичну незалежність нашої держави, а й мужньо відстоюють цілісність України на східних кордонах. 320 працівників відокремлених підрозділів ДП «Львіввугілля» вже демобілізовано, а 31 шахтар за контрактом продовжує службу в ЗСУ.

На сьогодні в Україні загалом працює близько 700 міжнародних спостерігачів зі всіх країн Європи, плюс Америка і Канада.  14 квітня 2014 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між урядом України та Організацією безпеки і співробітництва в Європі про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.