Останні новини

Сокальщина гостинно запрошує взяти участь у традиційному щорічному фестивалі «Мамині зіроньки»

Вже традиційно, до відзначення дня Матері, в Сокалі проходить регіональний фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Мамині зіроньки”, з метою популяризації української пісні та святкування дня матері.

Як повідомила радіо «Сокаль» начальник відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму і релігії СРДА Мирослава Михайлюк, на сьогодні 30 виконавців подали заявку на участь в конкурсі. Проте, дана цифра ще не є остаточною, тому що заявку на конкурс приймають до 28 квітня включно. Географія цьогорічного конкурсу досить широка: Волинь,  Рава-Руська, Львів, Червоноград, Жовківський та Сокальський райони. Також є учасниця з Китаю.

Як і завжди пісенний конкурс триватиме два дні 13-14 травня і складається з двох турів: відбіркового та фінального. Черговість виступів учасників у кожній з вікових категорій визначається шляхом жеребкування, яке проводиться під час урочистого відкриття перед конкурсом. Фестиваль проводиться серед солістів-виконавців у трьох вікових категоріях: діти від 8 до 11 років, діти від 12 до 14 років, діти від 15 до 17 років. Учасники конкурсу виконують по два твори українською мовою, один із яких обов’язково присвячений Матері Божій, Мамі, Матері -Україні. Також цього року є нововведення – одна пісня виконується під фонограма, а інша акапельна чи під супровід музичних інструментів.

Виступ учасників конкурсу оцінює компетентне журі за такими критеріями: вокальні дані конкурсанта і майстерність володіння голосом; сценічна культура; відповідність репертуару віковій категорії конкурсанта; відповідність сценічного костюму тематичному образу твору; чистота інтонування; емоційність виступу; самобутність виконання.

Цього року в конкурсній комісії працюватимуть: керівник гурту «Галіція Фольк Бенд», заступник директора Львівського музичного коледжу ім..С.Людкевича Володимир Іванець. Оперна співачка, лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, викладач камерного співу Національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, старший викладач по класу вокалу у студії «PIDKOVA music» Іванна Комаревич. Викладач вищої категорії по класу вокалу, керівник фольклорного дитячого ансамблю Сокальської дитячої школи мистецтв ім. В. Матюка Тетяна Гнатюк. Завідувач відділу вокально-театрального мистецтва Сокальської дитячої школи мистецтв ім. В. Матюка Оксана Яник. Голова журі: Лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фіналіст шоу «Голос країни» Назар Савко.