Останні новини

На Сокальщині, вздовж дороги Р15, висадили близько тисячі лип

У пятницю, 21 квітня в рамках відзначення Всевітнього дня Землі на Сокальщині висадили липову алею. Участь в екологічній акції взяли представники Сокальської районної ради,  СРДА, районні депутати дорожники та лісники Державного підприємства «Жовківське лісове господарство».

 Висадили липи в урочищі Чорний ліс    «Жовківського держлісгоспу», вздовж дороги Р 15, в районі від села Сілець до міста Великі Мости, протяжністю більш як 2 кілометри. Перш ніж приступити до роботи, присутні отримали короткий інструктаж від директора Державного підприємства «Жовківське лісове господарство» Степана Сохнацького, щодо особливостей  посадки липи.

Окрім створення затишку та краси, дерева виконують в нашому житті і важливу екологічну функцію. Вони значно зменшують кількість пилу, що потрапляє у повітря, адсорбують на себе шкідливі викиди промислових підприємств і токсичні речовини, переробляючи їх, а також ефективніше за будь-які штучні екрани зменшують рівень шуму. Дана акція, мала ще одну мету, окрім озеленення та поліпшення стану довкілля. Це захист від сонячних променів  цінної декоративної культури – шафрану Гейфеля, яка занесена до Червоної книги України. 

В Україні саме в горах розташовані найчисленніші популяції шафрана Гейфеля. Крім того, зарості рослини можна знайти в Прикарпатті. Розповсюдження квітки саме на наших теренах викликала інтерес у науковців, які приїздили та проводили дослідження. На жаль, приваблює шафран Гейфеля і збирачів рідкісних рослин. Лісники лише цього року склади 5 протоколів на порушників.

 

Дана акція, яка стартувала цієї весни матиме продовження в різних населених пунктах Сокальського району, щоб облаштувати та озеленити узбіччя доріг.