Останні новини

На Сокальщині стартував пілотний проект «Доступні ліки»

На Сокальщині, які і по всій Львівській області, стартував пілотний проект «Доступні ліки», в рамках якого мешканці можуть отримати безкоштовні медикаменти в аптеках.  Для відшкодування вартості медикаментів з держбюджету виділили 32,5 млн грн, які розподіляють по населених пунктах, відповідно до кількості мешканців, які мають такі захворювання. Найбільше грошей отримає Львів — 9,5 млн грн, а нейменше Радехівський район – 272 тис. грн, Мостиський район – 490 тис., Трускавець – 277 тис. Натомість, як повідомив радіо «Сокаль» головний лікар Роман Швед, Сокальщини отримала близько 900 тисяч гривень для реалізації цієї програми.

Відтепер хворі на діабет 2-го типу, серцево-судинні захворювання і бронхіальну астму зможуть отримати свої ліки безкоштовно бо з невеликою доплатою. На думку представників МОЗу, це дозволить покращити якість життя хворих, допоможе запобігти виникненню ускладнень та передчасній смерті. Адже ці хвороби є найпоширенішою причиною смерті серед українців. Водночас вони не так швидко прогресують і добре піддаються лікуванню на амбулаторному етапі. Отримати необхідні ліки можна буде тільки за рецептом лікаря, що стимулюватиме пацієнтів звертатися до фахівців, а не займатися самолікуванням.

У реєстрі ліків, які даватимуть мешканцям безкоштовно або із знижкою, є 157 позицій. У аптеці пацієнт має уточнити у провізора, які саме найменування є доступними. Провізор запропонує вам кілька торгових марок, які містять зазначену у рецепті діючу речовину. Вибір — за вами. Якщо виберете ліки з найменшою вартістю, отримаєте їх безкоштовно. За інші треба буде доплатити.

Аптеки, які працюють в рамках програми «Доступні ліки» повинні будуть надати СЦРЛ фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню. Кошти їй повернуть з місцевого бюджету протягом місяця.