Останні новини

Центр зайнятості пропонує укладання договору на виконання оплачуваних громадських робіт

Якщо у Вас виникла потреба виконання тимчасових робіт, які мають суспільно-спрямованість та сприятимуть соціальному розвитку району чи міста, то центр зайнятості пропонує укласти з ними договір на виконання оплачуваних громадських робіт.

Нагадаємо, громадські роботи організовуються відповідно до ст.31 Закону України «Про зайнятість населення» та «Положення  про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт» затверженого Постановою Кабінету Міністрів України. До виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах залучаються такі категорії осіб, як: зареєстровані безробітні та особи, які шукають роботу, а також працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу.

Сокальський РЦЗ доводить до Вашого відома що у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування цих робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу (відповідно до відпрацьованого часу) при цьому сплата єдиного соціального внеску проводиться відповідно до розміру нарахованої заробітної плати.

Окрім того, Сокальський РЦЗ звертає Вашу увагу на те, що безробітними громадянами у період участі в громадських роботах зберігається право на виплату допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені законодавством.

На осіб, зайнятих на громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, про зайнятість населення та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, іншими нормативно-правовими актами та період участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру включається до страхового стажу особи.

Додамо, громадські роботи мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії; можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня та мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону.

Як зазначив директор районного центру зайнятості Віктор Лащук з особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на термін, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю.

Нагадаємо, організація громадських робіт здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад.