Останні новини

24 березня за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом

На Сокальщині розпочалися «Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання». Цьогорічне гасло Всесвітнього дня – «Разом ліквідуємо туберкульоз». Нагадаємо, щорічно, 24 березня за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

За словами лікаря-фтізіатра Сокальської ЦРЛ Михайла Омеляша з початку року на теренах Сокальщини в 15-ох людей працездатного віку було вперше виявлено туберкульоз. Загалом на обліку перебуває до 60 хворих. Серед яких двоє дітей 2004 та 2012 років народження.

Сьогодні на туберкульоз переважно хворіють молоді люди працездатного віку. Проте, якщо раніше цю хворобу називали хворобою бідних, то тепер ризик захворіти однаковий, як у безхатченка, так і у бізнесмена який живе в стані постійного стресу та навіть у молоді, яка дотримується строгої дієти.

За статистикою серед вперше виявлених хворих більшість припадає на працездатне населення, яке ніде не працює і відповідно не проходить щорічного медичного обстеження. Як зазначає районний фтізіатр Сокальської ЦРЛ Михайло Омеляш при цьогорічному обстеженні було виявлено у 5 мешканців Сокальщини запущенні випадки, коли рентген показував вже дірки у легенях. Також медики виявили рецидив у 8-ми колишніх пацієнтів.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважним ураженням легень, але можливе ураження і всіх інших органів людини.

Нагадаємо, саме в цей день, 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу (паличка Коха). Через 13 років, у 1895 році відомий німецький вчений Рентген відкрив промені, пізніше названі його іменем. І в тому ж році отримав першу рентгенограму, що дозволило лікарям в подальшому використовувати цей винахід для діагностики туберкульозу.

На сьогодні, як зазначають вчені туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. Починаючи з 90-х років ХХ сторіччя помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і на Україні. Третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою.

Традиційно в березні в Україні проводиться інформаційно-профілактична акція «Місячник раннього виявлення туберкульозу та хронічних обструктивних захворювань легень». Її головна мета – привернути увагу спільноти до епідемії хвороби.

 

Отож, лікарі закликають мешканців Сокальського району «Не легковажити власним здоров’ям! Та бодай раз в рік пройти флюорографічне обстеження у поліклініці Бувайте здорові та не хворійте!