Останні новини

Аграрії Сокальського району готові до початку весняно-польових робіт

Аграрії Сокальського району готові до початку весняно-польових робіт. Загалом під урожай 2017 року в районі планується посадити 64 тисячі гектарів сільськогосподарських культур. З них на сьогодні вже посіяно більш як 21 тисячу озимих зернових і 5 тисяч 300 гектарів озимого ріпаку.

Фактично роботи на полях аграрії не припиняли і взимку. При сприятливих погодніх умовах вони проводили підживлення культур. Зокрема частина господарств підживили озимину ще в грудні минулого року, аналогічні роботи проводились в січні-лютому. Станом на сьогодні підживлено 94% площ ріпаку, що становить 5 тисяч гектарів, озимих зернових на площі 57%, що становить 12 тисяч 129 гектарів. За словами головного аграрія району Олега Тарасюка, озимі культури добре перезимували і втрат немає.

 

У 2017 році на фінансову підтримку аграріїв Львівщини з обласного бюджету виділено 11,2 млн грн. Кошти з обласного бюджету спрямовуватимуть на виконання завдань і заходів у вигляді фінансової підтримки на конкурсній основі за такими напрямами: компенсації відсотків за кредитами (позиками), залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів дотації на площу угідь, на яких проводитимуться заходи зі збереження та відтворення родючості ґрунтів.

Також окремі місцеві ради району подали заявки в область, в межах 4 мільйонів гривень,  для виділення коштів з обласного екологічного фонду на проведення робіт по очистці меліоративних каналів та малих річок на території Сокальського району. Проте тут потрібно спів фінансування з районного бюджету. Рішення буде прийматись на найближчий сесії районної ради. Окрім того планується, що галузь сільського господарства Сокальщини отримає  фінансову підтримку завдяки районним програма, які будуть затверджуватись на найближчій сесії районної ради.