Останні новини

Сокальчан запрошують пройти безкоштовне тестування на ВІЛ

Сокальчан запрошують пройти безкоштовне тестування на ВІЛ у кабінеті «Довіра» Сокальської ЦРЛ. Зробити це можна анонімно і при добровільній згоді пацієнта, яка підтверджена письмово. Медичний огляд проводиться шляхом забору крові чи іншої біологічної рідини, які направляються до спеціальної лабораторії діагностики СНІДу. Якщо у людини виявлено ВІЛ-інфекцію – ця інформацію є конфедеційною і розголошення медичним працівником таких даних тягне за собою кримінальну відповідальність.

За даними медиків Україна займає одне з перших місць в Європі щодо темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції. В Сокальському районі на обліку є 12 хворих на СНІД. З них 1 інфікована дитина до двох років і одна дворічна дитини, статус якої ще не підтвердився. Впродовж 2016 року в районі було виявлено 5 хворих на ВІЛ-інфекцію, а з початку 2017 – вже виявлено двох хворих, які мають супутню хворобу – туберкульоз.

Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. Спочатку ви навіть можете нормально себе почувати, але якщо ВІЛ не лікувати, він врешті-решт зруйнує імунну систему, що призведе до розвитку важких захворювань і смерті. А ранній початок лікування допомагає людям з ВІЛ жити довше і краще.

Проведення різноманітних інформаційно –,  просвітницьких та медичних акції сприяють підвищенню рівня обізнаності людей про цю смертельну недугу, сприяють організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу. Адже для значної кількості інфікованих громадян, їх статус може довго бути невідомим і це створює сприятливі умови для поширення ВІЛ-інфекції. Тому з метою підвищення обізнаності про ВІЛ серед населення та популяризації відповідальної поведінки, медики і закликають людей добровільно і анонімно проконсультуватись і пройти тестування на ВІЛ.