Останні новини

В Сокалі пройшла урочиста академія з нагоди дня народження Тараса Шевченка

Кожного року, Сокальщина, як і вся Україна, зустрічає весну вшануванням великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Цього року виповнюється 203 роки від його дня народження і традиційного у цей день ми знову і знову відкриває для себе Великого Кобзаря, згадуємо його безсмертні  твори. 9 березня в Сокалі пройшла урочиста академія за участю творчих професійних колективів району  та декламаторів. Глядацький зал Сокальського районного Народного дому був майже повний, були представники влади району та міста, школярі з батьками, громада і багато присутніх прийшли у вишиванках.

Розпочався концерт «Заповіт» Кобзаря –  символом незламного духу, вікової боротьби за незалежність прозвучав у виконанні народного хору «Плугатар» Народного Дому села Стенятин. У вшануванні пам’яті Пророка нації взяли участь мистецькі колективи: ансамбль скрипалів «Зірочки», камерний ансамбль Сокальської школи мистецтв, дитячий та вокальний ансамблі РНД, вокальний ансамбль «Берегиня», народний ансамбль «Надія» , вокальний ансамбль бандуристів Сокальської школи мистецтв, народні вокальні ансамблі «Любисток» та «Вишиванка», ансамбль «Гармонія» тощо.

Під час концерту, глядачі мали можливість почути покладену на музику Шевченкову поезію, українські народні пісні, вірші. В ході урочистостей Шевченкове слово лунали і від вихованців народного драматичного гуртка, Максима Звіра та Анатолія Гаврилюка, які в образах маленького Тараса, молодого юнака виступали на сцені, декламували вірші про нелегку долю Кобзаря. Як і завжди, окрасою свята, став виступ маленьких діточок, вихованців дитячого садочку №1, які представили літературно-музичну композицію, присвячену Тарасові Шевченку.

Завершальним акордом урочистої академії став виступ об’єднаного хору «Хлібодар» села Завишень,  народного хору «Надбужжя» Сокальського РНД. Вони виконали пісні «Вітер виє» та «Спи Тарасе», а на завершення спільно із глядачами заспівали «Реве та стогне Дніпр широкий».

По завершенню громада, рганізованою колоною прийшла до пам’ятника Тарасові Шевченку в Сокалі і поклала квіти до підніжжя Великого Кобзаря. До присутніх звернулись голова Сокальської районної ради Микола Пасько і перший заступник голови СРДА Ірина Задолинна. Завершились урочистості спільним виконанням «Реве та стогне Дніпр широкий».