Останні новини

В Сокалі пройшли громадські слухання щодо стану пасажирських перевезень

6 березня в Сокалі пройшли громадські слухання щодо стану пасажирських перевезень, які проводила заступник голови ЛОДА Ірина Гримак за участю директора департаменту дорожнього господарства, транспорту і зв’язку Львівської ОДА Романа Кокотайла, керівників району: голів СРР та СРДА Миколи Паська та Олега Пелиха, голів місцевих рад Сокальського району, депутатів району та громади.
Нагадаємо, що у 2016 році на Сокальщині виникли проблеми із перевезенням внаслідок того, що ПП „Авто-Транс-Сервіс” та ФОП „Йонка О.М.” припинили обслуговувати окремі маршрути в односторонньому порядку (без розірвання договорів). З метою зняття соціальної напруги в районі райдержадміністрацією було досягнуто домовленості з ТзОВ «Авто-Лайн» про те, що дане підприємство забезпечить обслуговування пасажирських маршрутів на території району до моменту оголошення і проведення конкурсу на пасажирські перевезення. Як повідомив голова СРДА Олег Пелих 9 березня буде оголошено про проведення тендеру і через місяць вже буде остаточно визначено, який перевізник буде працювати в Сокальському районі.

Не стоїть осторонь даних проблем і Сокальська райради. Зокрема цього року, районні депутати виділили 865 тисяч гривень на компенсацію пільгових перевезень. Про це повідомив голова СРР Микола Пасько. Він додав, що проблема із перевізниками в районі «із довгою бородою», але можливо з приходом нового підприємця питання буде вирішено.

Основні проблемні питання, які озвучували учасники слухань це – порушення графіків маршрутів, зрив рейсів особливо у вечірній час або у вихідні, відмова у пільговому перевезенні, відсутність в маршрутках куточків споживачів тощо. Більшість голів сільських рад наголошували на необхідності відновити окремі рейси, які є важливими для мешканців сіл, яким потрібно дістатись на роботу до міст району. Зокрема що стосується пільгових перевезень, депутат Сокальської райради Микола Поліщук звернув увагу перевізників, що при відмові пільговикам у проїзді, про анонсовані гроші вони можуть і не отримати.

У свою чергу Ірина Гримак наголосила, що обмежень щодо кількості пільговиків немає, і водій не має права відмовити такій категорій громадян у проїзді незважаючи на їх кількість. За цим повинні слідкувати як керівники підприємства перевізника так і району, а допоможе їм в цьому система «Таємний клієнт”.

Підбиваючи підсумки громадських слухань заступник голови ЛОДА зазначила, що до 1 квітня всі графіки маршрутів будуть ще раз пере погоджені і затверджені у всіх сільських радах. Також від місцевої влади вимагається облаштувати зупинки із графіками руху маршрутів.

Загалом, аналогічні слухання щодо стану пасажирських перевезень ЛОДА проводить по всіх районах області з метою визначення основних проблем у галузі перевезення Львівщини. Зокрема такі зустрічі вже відбулись в більшості районах і за словами заступника голови ЛОДА Ірини Гримак, поки що найгірша ситуація є у Бродівському районі, де 70% рейсів не виконуютьсяя і район фактично без сполучення. Отож, після громадських слухань, керівництво області проведе зустріч із перевізниками, в ході якої перед ними буде поставлено завдання вирішити проблемні питання  і надавати якісні послуги жителям.