Останні новини

Мешканцян району нагадують про відповідальність за спалювання сухої трави

Із встановленням сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях. Так, впродовж 2016 року на території Львівщини виникло 1 201 пожежа в природних екосистемах, що складає 33,5% від їх загальної кількості. Вже за два місяці 2017 року виникло 68 пожеж в області. Про це радіо «Сокаль» повідомив начальник Сокальського районного сектора ДСНС у Львівській області Олег Тимчак.

За його даним, проведеним аналізом щодо кількості випадків несанкціонованого спалювання окремими громадянами сухої трави, гілок та листя дерев, побутових відходів на відкритих територіях, як в межах та поза межами населених пунктів за минулий рік в Сокальському районі зареєстровано 52 пожежі в екосистемах і вже 2 у цьому році в селах Межиріччя та Бендюга.

Сокальський районний сектор ГУ ДСНС України у Львівській області закликає громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави, та чагарників, тому ще це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність з відповідним накладанням штрафів. У разі виявлення Вами фактів підпалу, телефонуйте: на гарячу лінію Львівської облдержадміністрації «112», «102» (поліція), (032) 238-73-70 (Державна екологічна інспекція у Львівській області, «101», «2-02-49» (пожежна служба).