Останні новини

Медики району закликають громадян проходити обстеження на глаукому

На Сокальщині стартувала акція “Дні діагностики та профілактики глаукоми”,  яка триватиме до 20 березня і в рамках якої рекомендовано проводити вимірювання внутрішньо очного тиску всім мешканцям району віком понад 40 років, особливо при захворюваннях на гіпертонічну хворобу та цукровий діабет, а також при будь якому погіршенні гостроти зору.

Проведення акції приурочене до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який світова громадськість відзначатиме 12 березня. Про це радіо «Сокаль» повідомила лікар-офтальмолог СЦРЛ Оксана Занько. Щорічно в Україні виявляють 25 тисяч нових випадків захворювання на глаукому, яка серед причин сліпоти посідає друге місце. На Сокальщині на обліку перебуває 170 людей хворих на глаукому.

Серед усіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Непомітно і,  як правило, безболісно вона призводить до повної незворотної втрати зору – сліпоти. Найчастіше це відбувається внаслідок підвищення очного тиску. Глаукома належить до „дорогих” захворювань, оскільки має хронічний тривалий перебіг і потребує постійного лікувально-діагностичного спостереження. На жаль, через безсимптомний перебіг на початкових стадіях кожен другий пацієнт не підозрює про наявність цієї недуги, не отримує лікування та не спостерігається у лікарів.

Хворий на глаукому потребує постійного спостереження для того, щоб своєчасно внести зміни  в режимі лікування та запобігти погіршенню зору. Хоча вилікувати глаукому неможливо, сучасні методи лікування дають змогу призупинити її прогресування, зберігаючи при цьому зір і працездатність людини та запобігаючи сліпоті і інвалідності.

Відтак мешканцям Сокальщини, аби зберегти свій зір, медики радять пройти обстеження на глаукому. Зокрема, звертатись потрібно в кабінет №9 Сокальської поліклініки, який працює з 8 до 18 години, при підвищеному очному тиску в кабінет №44.