Останні новини

Небезпечні сині кити загрожують українським підліткам

Популярність серед підлітків «Синього кита» правоохоронці називають загрозливою, а саму гру – смертельною. У цієї небезпечної гри багато назв: «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4.20», але результат один – самогубство дитини. За правилами підліток повинен виконувати різноманітні завдання, які пов’язані із заподіянням шкоди собі. Іншими умовами гри було спілкування із адміністратором о 4.20, носіння при собі ножів і нанесення порізів на руки. Проте, як повідомляють працівники ювенальної превенції Сокальського відділення поліції, днями у підлітків з’явились нові запити. Дитина повинна перебігти дорогу впритул до наближення машини або ж піти з дому і не давати про себе знати протягом доби.

«Смертельні групи» у вигляді синього кита припливли до нас із Росії. Там вони вже кілька років схиляють дітей до самогубства. В Україні перших жертв вбивчої гри зафіксували у Івано-Франківську, Ужгороді та на Донеччині, в Києві школярку поліцейські встигли врятувати від самогубства. На Сокальщині наразі  не було зафіксовано жодних небезпечних випадків, пов’язаних, із такими небезпечними іграми.

Аналізуючи діяльність  таких груп, кіберполіція встановила постійних учасників спільнот, які реєструвалися з території України. Список оприлюднений на сайті Нацполіції. Зараз там більше двох сотень акаунтів. В численних групах охочих почати гру – не злічити. Далі під виглядом адміністраторів із дітьми працюють кваліфіковані психологи, які крок за кроком штовхають до суїциду.

Як наголошують працівники поліції, сучасні діти дуже часто вже стикаються із різними «дорослими» проблемами: нерозуміння, невизначеність майбутнього і нерозділене кохання. І до підлітка, пригніченого цими речами приходять думки, що тут не так вже добре, як може бути. А ввічливі адміністратори смертельних груп вже напоготові з цілими альбомами сумної музики, уявною підтримкою і розумінням, великою кількістю картинок із пригнічуючи ми пейзажами та словами про безвихідь.

Працівники ювенальної превенції Сокальського відділення поліції просять батьків перевіряти чи є на тілі дитини порізи та малюнки, обмежити час перебування у соціальних мережах. Якщо ж у Вас виникли підозри щодо участі вашої дитини у небезпечних соціальних групах, Ви можете звернутись із допомогою  до працівників ювенальної превенції Сокальського відділення поліції за адресою м Сокаль, вулиця Міцкевича 9.