Останні новини

ДП “Львівугілля” оновлює техніку та нарощує вуглевидобуток

2017 рік стартував для вугільників Прибужжя із хорошими показниками. Зокрема була погашена заборгованість із виплати зарплати, також в лютому надійшла частина коштів на модернізацію копалень і в січні гірники виконали встановлене завдання із вуглевидобутку. Про це ТРК “Сокаль” повідомив генеральний директор ДП “Львіввугілля” Андрій Дяченко.

За словами керівника, гірничошахтне обладнання, яким на сьогодні оснащенні шахти Львівщини, відпрацювало свій технічний ресурс. Для подальшої стабільної роботи держпідприємства та розвитку вугільного регіону необхідно технічне переоснащення вуглевидобувних підприємств. Розуміючи ситуацію у вугільній галузі, Держава у вигляді кредитних ресурсів надасть ДП «Львіввугілля» 78 млн. грн. на модернізацію та технічне переоснащення шахт, яке в свою чергу суттєво збільшить вуглевидобуток та покращить якість вугільної продукції.

8 лютого надійшли кредитні кошти у сумі 12,9 млн. грн. Проведено закупівлю шахтного обладнання, згідно з відкритим та законним способом ведення закупівель та переговорних процедур, яке вже скеровано на шахти. Наступний транш коштів, у сумі 45 мільйонів гривень для шахти «Лісова» очікується в квітні-травні.

Вже минулого тижня в Києві ДП «Львіввугілля» представляло програму використання кредитних коштів та коштів, які виділені із державного бюджету, в сумі близько 1 млрд гривень на всі держпідприємства. Цей план минулого року розробляли дуже ретельно від кожної лави та шахти. Було розроблено 6 інвестиційних проекти  щодо модернізації гірничих підприємств на загальну суму 817 млн. гривень. Проте враховуючи таку велику суму,  держпідприємства зупинилось на двох проектах, які  включають оновлення обладнання на шахті «Відродження» і розвиток нової території на шахті «Степова».

Серед інших хороших показників для вугільної галузі – це і підняття ціни на вугільну продукцію, яку ДП «Львіввугілля» відвантажує на енергетику. Вона становить 1 тисячу 730 тон. Також зросли тарифні ставки і почадові оклади з розрахунку мінімальної зарплати 1600 для працівників вугільної галузі. У січні всі гірничі колективи ДП «Львіввугілля» спрацювали із виконанням планового завдання, як з вуглевидобутку, так і з проходження гірничих виробок. В лютому також прогнозується виконання планового завдання і загалом, враховуючи отримання коштів на модернізацію, вуглевидобуток буде збільшено.