Останні новини

В Україні для публічних службовців стартував ІІ етап е-декларування

З 1 січня 2017 року стартував другий етап, з якого е-декларації подаватимуть усі публічні службовці України. У цьому матеріалі ми детальніше зупинимося на тому, хто саме потрапляє під обов’язкове е-декларування, з урахуванням останніх змін до Закону про запобігання корупції, а також у які терміни треба звітувати про зміну майнового стану. На цю тему ми поспілкувалися з начальником відділу персоналу, інформаційної і матеріальної інфраструктури Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталією Стельмах.

Отож, цьогоріч до декларантів потрапили: депутати всіх місцевих рад (сільські, селищні, міські, районні в містах, районні, обласні ради); державні службовці категорії “В” (наприклад: спеціалісти, провідні та головні спеціалісти в органах виконавчої влади, інші посадові особи нижче керівників структурних підрозділів та їхніх заступників); посадові особи місцевого самоврядування категорій 4-7 (наприклад: керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови тощо; військові посадові особи ЗСУ, Держспецзв’язку та інших військових формувань; усі поліцейські; особи рядового чи начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, підрозділів цивільного захисту, ДБР, НАБУ. Також посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, ДБР, НАБУ, дипломатичної служби, інших державних органів; посадові особи юридичних осіб публічного права – ті, хто виконує адміністративно-господарські або організаційно-розпорядчі функції в державних та комунальних закладах, установах чи підприємствах, тобто не лише керівники чи їхні заступники. Наприклад: головні бухгалтери та керівники підрозділів, завідувачі відділів державних та комунальних установ, закладів та організацій, головні лікарі, керівники та заступники організацій та їхніх структурних підрозділів – начальники цехів, завідувачі відділів; особи, які керують ділянками робіт, – майстри, виконроби, бригадири тощо.

Раніше ті ж самі категорії осіб щороку повинні були подавати декларації в паперовій формі за місцем своєї роботи – але не всі це робили через брак контролю й уваги. Тепер же електронного декларування уникнути буде набагато складніше пояснює начальник відділу персоналу, інформаційної і матеріальної інфраструктури Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Стельмах.

Водночас, нагадаємо, що у перший етап, який розпочався 1-го вересня 2016 року, потрапили близько 100 тисяч осіб. Усі вони у 2017 році подаватимуть звіт про статки та витрати вже вдруге. Це стосується високопосадовців, зокрема Президент, Прем’єр, члени Уряду, заступники міністрів, керівники державних органів та їхні заступники; народні депутати України; тисячі суддів, прокурорів та слідчих, держслужбовці категорій “А” та “Б”, а також посадові особи місцевого самоврядування 1-3 категорій.

 

Нагадаємо, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права, зобов’язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Водночас, як зазначила начальник відділу персоналу, інформаційної і матеріальної інфраструктури Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Стельмах декларування не стосуватиметься таких суб’єктів: це працівники державних органів, які виконують функції з обслуговування (наприклад, секретарі, стенографісти, архіваріуси, діловоди, охоронці, якщо вони не виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції); 2) посадові особи приватних підприємств, навіть якщо в них є частка державної або комунальної власності. 3) військовослужбовці строкової служби, приватні і державні нотаріуси та адвокати саме вони не є суб’єктами декларування.