Останні новини

У 2017 році завершується робота над схемою планування територій Сокальського району

У сучасних умовах розвиток будь-якого населеного пункту неможливий без генерального плану забудови. Це своєрідний орієнтир на день сьогоднішній, завтрашній і перспективу загалом. У Сокальському районі   близько 80 населених пунктів мають застарілі  генеральні плани. Тому виникла необхідність, як у нас в районі, так і в державі загалом, корегування застарілих генпланів, а де їх немає, виготовлення нових. Про це радіо «Сокаль» повідомила начальника відділу містобудування і архітектури СРДА Мирослави Баралус. За її даними, в Сокальському районі у 2016 році активно проводилась робота по розробці та затвердженню містобудівної документації. На сьогодні завершується робота над схемою планування територій Сокальського району. Попереду громадські слухання, обласна містобудівна рада та експертиза. Що ж стосується генпланів, то у 2016 році було затверджено понад 10, на черзі ще близько 30 документів.

Генеральний план передбачає перспективу розвитку кожного населеного пункту.  Кожна сільська територія відчуває проблему з утилізацією твердих побутових відходів. Окремі громади не знають, де облаштувати їм кладовище. А коли буде проведено інвентаризацію землі, виявляться ділянки, які можна використовувати для цих потреб, додала головний архітектор району.

Також генплани дають можливість резервувати території під квартали житлової забудови, що є на сьогоднішній день дуже актуальним, враховуючи право учасників АТО на отримання земельної ділянки. За словами Мирослави Баларлус, органами місцевого самоврядування прийнято 192 рішення на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, 26 з яких вже передано у власність учасникам АТО.

Також завдяки розробленню містобудівної документації на теренах Сокальщини вже визначено 10 привабливих інвестиційних ділянок, які можуть бути запропоновані для придбання чи оренди інвестору.