Останні новини

В Сокалі пройшли громадські слухання щодо підняття тарифів на воду

У неділю 5 лютого в Сокальській міській раді пройшли громадські слухання щодо підвищення тарифів на воду за участю міської влади, депутатів, працівників КП «Сокальводоканал» та громади міста. Перед присутніми виступив новопризначений керівник водоканалізаційного підприємства Ігор Лащук. Він повідомив, що востаннє тариф на воду в Сокалі піднімався у 2011 році. За цей період суттєво зросла зарплата, ціни на електроенергію, матеріали та паливо.

На сьогодні сокальчани платять за воду загалом 11 гривень. Серед 26 населених пунктів Львівщини «Сокальводоканал» перебуває на 23 місці по величині тарифу на послуги з водопостачання та водовідведення. При нових цінах він підніметься на 17 сходинку.  Новий тариф становитиме 13 грн 74 коп. тобто 5 грн 18 коп за водопостачання, 4 грн 22 коп – за водовідведення та 4 грн 33 коп за очистку стоків.

Для покращення фінансової ситуації на підприємстві було встановлено енергоощадливе обладнання, також проводиться робота із боржниками, яких на сьогодні налічується – 18 чоловік. І загальна заборгованість становить 115 тисяч гривень. Найбільший борг становить 13 тисяч 458 гривень. Також окремі мешканці заборгували підприємству від 3 до 9 тисяч гривень. Майже половина абонентів, які постійно не платять, вже водою не користується, через обрізані труби.

 

Загалом присутні абсолютно спокійно та з розумінням віднеслись до необхідності підняття тарифів. За словами працівників «Водоканалу» майже 70% абонентів мають субсидію та значну переплату. Тому для них підняття цін на стає так гостро як минулі роки. Окрім того, як зазначив міський депутат, якщо не підняти тарифи, підприємство необхідно дотувати із міського бюджету, на що немає коштів.

Отож, в результаті громадських слухань нові тарифи були підтримані. Далі їх буде розглядати виконком Сокальської міської ради, засідання якого планується провести вже цього тижня.