Останні новини

4 лютого – всесвітній день боротьби із раком

4 лютого щорічно відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями» з метою підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати політиків і організації-члени «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями» відноситься до раку, як політичного пріоритету.

За даними районного лікаря онколога Сокальської ЦРЛ Дмитра Романіва загалом на обліку перебуває 1 тисяча 644 хворих. У 2016 році було вперше виявлено 214 хворих, з них  – 35 при профоглядах. Серед найбільш поширеніших видів онкологічних захворювань – рак грудної залози – 234 хворих, онкологічні захворювання жіночих органів – 191, злоякісні захворювання шкіри – 180, 106 – рак тонкого кишківника.

За словами районного онколога серед основних причин виникнення раку – це не вчасне звернення до лікаря, ігнорування різних загрозливих симптомів організму. Медики та експерти переконують, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались відповідних рекомендацій. Обмеження доступу до паління, боротьба з цим явищем. Фізична активність, збалансована, здорова їжа.Вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки. Уникання тривалого перебування на сонці і в соляріях.