Останні новини

З робочим візитом Львівщину відвідав Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, який зазначив, що на гасіння терикону планують виділити 13 млн 700 тисяч грн

У четвер, 2 лютого з робочим візитом Львівщину відвідав Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон. Під час поїздки він ознайомився з ситуацією на території тліючого терикону ПАТ «Львівська вугільна компанія», аби безпосередньо оцінити ситуацію на цьому об’єкті.

«Ми чітко розуміємо що потрібно в рамках кожного об’єкта зробити і в якій послідовності вирішувати проблематику, аби вона не створила більших проблем», – заявив Володимир Кістіон.

За його словами «На урядовому комітеті було розглянуто проект рішення на 13 млн 700 тисяч грн на виконання робіт з ліквідації тління терикону. Я займаюся цим питанням з листопада, і можу доповісти, що за цей період ми зробили низку організаційно-підготовчих заходів: оцінили ситуацію, виготовили температурну карту та проектну документацію, остання вже пройшла експертизу”, – розповів журналістам Володимир Кістіон.

Отож, як зазначив Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон уряд працює над виділенням 13 млн 700 тисяч гривень на гасіння терикону. Він зауважив, що після того, як відповідне розпорядження буде прийнято на засіданні Кабінету Міністрів, можна оголошувати тендерні процедури. Розпорядником коштів у проекті розпорядження визначено Львівську обласну державну адміністрацію.

Того ж дня, як повідомляє «Шахтар Галичини» була проведена нарада на якій розглянули питання модернізації та технічного переоснащення шахт ДП «Львіввугілля».

В нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністр Володимира Кістіона взяли участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, народний депутат України, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайло Бондар, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолій Корзун, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, генеральний директор ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко, голова Сокальської РДА Олег Пелих, представники ПАТ «Львівська вугільна компанія», голови шахтарських профспілок та інші.

Як зазначив під час наради генеральний директор Андрій Дяченко, цитую: “Ми готові до рішучих дій, в нас є промислові запаси, є напрацювання розробки вугільних пластів, прохідники готують фронт робіт для нових лав, три шахти видобувають вугілля і працюють на енергетику. В 2016 році нам вдалося стабілізувати ситуацію, збільшити вуглевидобуток, ми провели оптимізацію апарату управління держпідприємства, вийшли на стабільний ритм роботи і прикладом цьому є робота держпідприємства в січні місяці. Єдине що нам потрібно – це кошти на технічне переоснащення лав і тоді до кінця 2017 року, згідно нашої програми розвитку, ми виходимо на самоокупність» – наголосив Андрій Дяченко.

За розвиток та модернізацію вугільних шахт висловились і присутні на нараді голови шахтарських профспілок Олег Турчин та Віталій Оніжук.

Водночас, Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон підбиваючи питання вугільників зауважив: «Перший крок на технічне переоснащення Держава у вигляді кредитних ресурсів забезпечить 300 млн гривень. ДП «Львіввугілля» отримає 78 млн грн з цієї загальної суми, яка є на сьогодні.

В подальшому у нас є відповідні фінансові ресурси на які ми маємо право, готуються пропозиції, опрацьовуються в рамках Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, будуть визначати лави, шахти, буде проводитись відповідний розподіл коштів на технічне переоснащення».