Останні новини

На сесії Сокальської міської ради з 8-ми міських програм на 2017 рік – депутати підтримали 5 – решта доопрацьовують

На останньому засіданні 16 сесії VІI скликання Сокальської міської ради депутати затвердили голову постійної депутатської комісії з питань законності та правопорядку Ігоря Кіраля з Сокальської районної організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Прийняли відповідне рішення, яке стосувалося батьківської плати за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах, зокрема на 2017 рік плату батьків або осіб, які їх заміняють, за харчування дітей дошкільного віку в комунальних дошкільних навчальних закладах в розмірі 12 гривень, що складає 50 відсотків від вартості харчування дитини на день, та проводити доплату з міського бюджету.

Звільнили від плати за харчування у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Також звільнити від плати дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях, дітей, батьки яких проходять або проходили службу у зоні АТО на сході України, дітей-інвалідів, які відвідують дошкільні навчальні заклади, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Надали дозвіл на списання основних засобів КП «Сокальтеплокомуненерго» та КП «Сокальжитлокомунсервіс» та дозвіл КП «Сокальтеплокомуненерго» на демонтаж основних засобів на котельні по вул.Стуса 6-А.

Окрім того, підтримали міські обранці й усі земельні питання.

Водночас, як повідомив секретар ради вони не затвердили штатний розпис Сокальського ясла-садка №9 та три програми Сокальської міської ради. Натомість, депутати змогли затвердити з 8-ми програм – 5.

Зокрема, програму «Благоустрій міста Сокаля на 2017 рік». В ній передбачається використання бюджетних коштів у наступних напрямках: покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану міста, проведення ремонту тротуарів, окультурення зелених насаджень, забезпечення якісного вуличного освітлення міста, удосконалення організації руху транспорту та пішоходів, створення відповідних умов для відпочинку дітей, підлітків та дорослого населення, забезпечення належних умов для поховання померлих, організація робіт з благоустрою при проведенні державних, релігійних та місцевих свят, тощо. Фінансування на виконання зазначеної програми здійснюється за рахунок надходжень коштів із загального фонду міського бюджету. Обсяг асигнувань загального фонду бюджету складає на 2017 рік – понад 5 млн 246 тисяч грн.

Програма «Спорт для всіх у місті Сокаль на 2017 рік». Її мета полягає у створенні сприятливих умов для реалізації права громадян на заняття фізичною культурою, задоволення потреб населення у фізкультурно-спортивних послугах за місцем проживання та відпочинку, а також пропаганди ведення здорового способу життя. Загальна сума коштів призначених на реалізацію даної програми складає понад 171 з половиною тисяч гривень.

Програмою «Фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази дитячих дошкільних установ міста Сокаль на 2017 рік» передбачено поліпшення умов організації повноцінного навчального процесу в дошкільних навчальних закладах. Капітальний ремонт приміщень дасть змогу покращити умови експлуатації та збереження будівлі ясла-садків комбінованого типу у належному стані, забезпечення санітарно-гігієнічних та естетичних вимог до утримання будівлі і прилеглої до неї території, створення безпечних умов навчання, виховання та життєдіяльності у закладах, створення комфортних умов для учасників навчально-виховного процесу шляхом проведення реконструкції фасаду приміщень та заміни вхідних дверей дошкільних навчальних закладів. Загальний обсяг коштів передбачених на виконання цієї програми, складає 625 тисяч гривень.

Наступна програма, яка була підтримана депутатами ради це «Міська програма соціального захисту окремих категорій населення на 2017 та 2018 роки». Реалізація даної програми дозволить здійснити комплекс заходів щодо удосконалення соціального захисту жителів міста Сокаль. Дасть можливість отримати соціально незахищеним громадянам міста матеріальну допомогу, що дозволить пом’якшити соціальну напругу у зв’язку з негативним впливом інфляційних процесів і відчути реальну допомогу з боку місцевої влади. У результаті виконання Програми буде надана допомога на поховання деяких категорій громадян. Поліпшення стану пенсіонерів, інвалідів, інших осіб міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі придбання альтернативних обігрівачів, часткове відшкодування за житлово-комунальні послуги, тощо. В результаті проведення в Україні антитерористичної операції, в якій приймають участь в тому числі і мешканці Сокаля, виникає необхідність підтримки та надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО та їх сім’ям, особливо до отримання статусу «учасник бойових дій». Загальна сума коштів призначених на реалізацію даної програми складає рівно 47 тисяч гривень.

І остання 5 програма, за яку проголосували міські обранці це «Програма реконструкції та капітального будівництва об’єктів комунальної власності» на неї у 2017 році було виділено коштів у сумі 730 тисяч гривень. Реалізація Програми дає можливість профінансувати виконання робіт по будівництву нових об’єктів соціальної сфери, благоустрою та освітлення  на території міста, реконструювати діючі об’єкти комунальної власності, що покращить благоустрій міста, освітлення вулиць, санітарно-епідеміологічне благополуччя, умови проживання мешканців міста. Окрім того, створити ефективний механізм залучення коштів з різних джерел на капітальне будівництво, реконструкцію, збереження та ремонт об’єктів комунальної власності. Головним  розпорядником  бюджетних  коштів  на  реалізацію Програми  є  Виконавчий  комітет.

Як зазначили у Сокальській міській раді на останньому засіданні 16 сесії VІI скликання не було підтримані 3 програми, які доопрацюють на цьому тижні і швидше за все до п’ятниці 3 лютого проведуть ще одну позачергову сесію.