Останні новини

В районі зростає кількість дітей, які залишились сиротами при живих батьках

2016 рік для служби у справах дітей СРДА був одним із найскладніших. Про це повідомила начальник служби Галина Федаш. Вона зазначила, що у минулому році не лише зросла кількість дітей, які залишились сиротами при живих батьках, а також почастішали випадки жорстокого поводження із дітьми. Один із таких випадків стався наприкінці минулого року. В ході перевірки було встановлено, що причиною жорстокого покарання дитини були доволі дріб’язкові проступки.

Загалом в службі у справах дітей СРДА на обліку перебуває 48 неповнолітніх, які опинились в складних життєвих обставинах. З них 38 – проживали в 16 неблагополучних родинах, 1 дитина схильна до бродяжництва, 6 дітей, які зазначили насильства в родині. Протягом року було здійснено 2 вилучення з сімї малолітніх дітей до року в зв’язку із безпосередньою загрозою їх життю.

За останніми даними на обліку служби у справах дітей СРДА перебуває 122 дитини. З них 23 сироти, 99 – позбавлені батьківського піклування, 104 дитини перебувають під опікую чи піклуванням, 10 – в державних установах. Впродовж 2016 року 26 неповнолітніх отримали статус дитини сироти або позбавленої батьківського піклування. На території Сокальського району діє 3 дитячі будинки сімейного типу та з 2015 року функціонує соціально-реабілітаційний центр опіки дітей «Дитячі стежинки».

Окрім того в районі діє 8 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей. 2  будинки сімейного типу діють в селах Стремінь та Цеблів і 1 вересня 2016 року з Мостиського району на наші терени переїхав будинок сімейного типу з Мостиського району. Тут загалом виховується 19 дітей. Для того, щоб права дітей не порушувались працівники служби у справах дітей здійснюють перевірки умов проживання неповнолітніх. Водночас перевіряються і родини, які опинились у складних життєвих обставинах.

В минулому році службою подано  до суду 5 позовних заяв щодо позбавлення батьківських прав, 2 заяви про відібрання дитини, взято участь у 175 судових засіданнях щодо захисту прав та інтересів дітей.