Останні новини

До Дня Соборності України в Сокалі пройшла урочиста академія

У неділю, 22 січня в Народному домі міста Сокаля  пройшла урочиста Академія з нагоди 98-ї річниці проголошення Акта злуки. На урочистості завітали керівники району та міста, духовенство та громада. До присутніх звернувся декан Сокальського деканату УГКЦ отець Петро Звір, перший заступник голови СРДА Ірина Задолинна та міський голова Сокаля Вадим Кондратюк.

 

Окрасою цьогорічного свята Дня Соборності в Сокалі став концерт, який підготували музичний гурт «Galicia folk band” та гордість Сокальщини, лауреат багатьох музичних конкурсів Назар Куртяник. Вони підготували для сокальчан дуже цікаву музичну програму: колядки, українські народній пісні, польські та класичні зарубіжні твори. Лідером вищеназваного гурту є виходець з Сокальського району, з села Скоморохи Володимир Іванець, який зараз є викладачем, заступником директора музичного коледжу імені Станіслава Людкевича у Львові.

Слухачі почули найкрасивіші колядки і щедрівки у виконанні досвідчених майстрів сцени. Артистам було що показати і чим вразити, захопити глядача, адже програма вражала різноманітністю і насиченістю. Бурхливими оплесками та вибухами браво приймали сокальчани музичний гурт «Galicia folk band» та акордеоніста Назара Куртяника. В його виконання ми почули «Щедрик» Миколи Леонтовича, соната ре мажор Домініка Скарлатті, Каватино Фігаро з опери «Севільський цирульник». Стоячи зал слухав жалобний гімн Майдану «Плине кача».

На запрошення артистів на концерт до Сокаля приїхав і консул Республіки Польща Мар’ян Оріховський. Він допомагає музикантам в різних проектах і зокрема сам пише тексти пісень та музику. Дві його пісні виконує гурт «Galicia folk band”, один з яких, “Колискова”, прозвучав в Сокалі на концерті.

Концерт відбувся за підтримки СРДА, районної організації КУН, фермерського господарства «Хом’як», ТзОВ «Мебель-сервіс» цегельний завод, керівника ресторану «Два серця» Володимира Куртяника та інформаційних партнерів газета «Голос з-над Бугу» та ТРК «Сокаль».