Останні новини

На Сокальщину привезли Вифлеємський вогонь

5 січня пластуни станиці Сокаль Сокальського осередку привезли до Сокаля Вифлеємський вогонь. Зокрема першими з дитячих рук отримали вогонь миру представники влади району, міста, керівники різних установ та організації. Урочиста передача пройшла під українську пісню та вірші у виконанні сокальських пластунів: Відтак очільники району Олег Пелих та Микола Пасько подякували за цей символ нового життя, щедрості та любові.

 

«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Акцію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія з міста Лінц. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути. По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту. Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Щороку пластуни отримують Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

 

 

Враховуючи, що на наших теренах діє українсько-польський пункт пропуску голова Сокальської районної ради Микола Пасько запропонував наступного року провести церемонію передачі вогню на наших теренах.

У середу 4 січня пластуни Сокальського осередку передали вогонь в кафедральний собор  Святих Апостолів Петра і Павла. Окрім того, інші пластові осередки району, передадуть цей вогонь по селах Сокальщини, в церкви, лікарні, сиротинці, щоб кожен мешканець Сокальщини міг запалити свічку з Вифлємським Вогнем на Святу Вечерю.