Останні новини

Голова Сокальської райради підбив підсумки роботи за минулий рік

30 грудня голова Сокальської районної ради Микола Пасько, на прес-конференції, підбив підсумки роботи за 2016 рік, прозвітував про роботу районної ради та розповів про плани на 2017 рік.

2016 рік запам’ятався для громад Сокальщини перемогою в обласному конкурсі мікропроетків. 82 мікропроекти і всі повністю реалізовані. Фінансувались об’єкти із різних джерел, найбільше коштів дав районний бюджет – 42%, 39% – обласний, 11% – місцеві бюджети, 7% – внесок громади та 1%- спонсори. Також у 2016 році в районі реалізовані та  профінансовані з різних джерел і ті проекти, які не перемогли в обласному конкурсі, але мали всі необхідні документи.

До речі, до 30 грудня  тривав прийом документів на обласний конкурс мікропроектів на 2017. За словами Миколи Паська, Сокальщина знову є серед лідерів по кількості поданих документів. Окрім того, районна рада у 2016 рік активно шукала іноземних партнерів для участі в міжнародній програмі «Польщі-Білорусь-Україна». Тут бюджет набагато більший, і 90% коштів бере на себе Євросоюз. Тому Сокальська районна рада  до кінця 2016 року підписала  7 угод з польськими сусідами. Дві останні угоди були підписані в останній тиждень року. Це лише перший крок, далі ці проекти будуть оцінені міжнародними експертами і лише тоді буде визначено переможця.

Серед районних програм, які були прийняті у 2016 році, не всі вдалось повністю реалізувати або взагалі не виконати. Це такі програми, як охорона навколишнього середовища, придбання житла для дітей сиріт. Серед найбільших поразок голова райради вважає програму «Дороги Сокальщини», на яку були виділені гроші і не лише з районного бюджету, а також з державного. Вони не були освоєні і кошти є втраченими, для району. Загалом планувалось цього року зробити ремонті роботи на 21 дорозі, а в результаті виконано лише – 7.

Впродовж 2016 року на прийом до голови районної ради офіційно звернулась 31 людина та зареєстровано 93 звернення. На справді кількість людей, які за останні 12 місців побували в кабінеті голови із своїми бідами та проблемами, набагато більша. Серед основних питань з якими приходили люди – це земельні, побутові, юридичні та найбільше щодо допомоги воїнам АТО.

У планах на 2017 рік – залучення коштів з різних джерел у соціальні об’єкти, міжнародна співпраця, робота над створення об’єднаних територіальних громад та ремонт доріг.