Останні новини

На території Сокальського району виникло 137 пожеж проти 182 у 2015 році

Підбиваючи підсумки 2016 року начальник Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту Олег Тимчак розповів, що на території району виникло 137 пожеж проти 182 у минулому році. За поточний період 2016 рік внаслідок пожеж загинула одна особа. Прямі збитки від пожеж склали 2 мільйона гривень, побічні більше 8-ми мільйонів гривень.

Підрозділами Сокальського РС ГУ ДСНС України в Львівській області врятовано матеріальних цінностей на суму понад 11 мільйонів гривень. Пожежами знищено, та пошкоджено 63 будівлі. Знищено 67 тон грубих кормів. Всі ці випадки сталися в житловому секторі.

Пожежі виникали з таких причин: – коротке замикання електромережі 43 пожежі; – порушення правил монтажу та експлуатації печей 9 пожеж; – необережне поводження з вогнем 83 події та – дитячі пустощі з вогнем – 1 пожежа. Проведеним аналізом було встановлено, що найбільш уражені пожежами населені пункти на Сокальщині це: село Куличків (5 пожеж), місто Белз (6 подій), у Сокалі рятувальникам доводилося виїжджати (8 раз), в села Межиріччя – 9 та Сілець 17 разів.

Водночас, за словами начальника Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковника служби цивільного захисту Олега Тимчака жертвами вогню стають, як правило, престарілі одинокі люди та пенсіонери, яким мало уваги приділяється з боку органів соціального захисту, житлово-комунальних служб та місцевої влади.

З настанням зимового періоду спостерігається тенденція збільшення кількості пожеж, особливо у житловому секторі. Разом з цим, не зважаючи на позитивні тенденції в осінньо-зимовий період, при зниженні температури повітря відмічається сезонне збільшення кількості пожеж внаслідок використання населенням для обігріву житлових приміщень несертифікованих або саморобних електронагрівальних приладів, несправного газового обладнання, пічного опалення, що призводить до зростання загрози виникнення пожежі і загибелі людей від вогню.