Останні новини

Працівники Сокальського об’єднаного управління Пенсійного фонду провели заняття «Школи майбутнього пенсіонера»

В Сокальському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України проведено заняття «Школи майбутнього пенсіонера». Тема заходу – оформлення і розгляд документів за призначенням пенсії за віком.

Начальник відділу з обслуговування громадян Наталія Мигаль роз’яснила майбутнім пенсіонерам про оформлення і розгляд документів за призначенням пенсії. За її словами днем звернення за призначенням пенсії вважається той день, коли управління Пенсійного фонду України прийняло відповідну заяву. Отож, відповідно до норм чинного законодавства пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося за місяць до досягнення пенсійного віку або протягом трьох місяців з дня досягнення цього віку.

Якщо особа звернулася пізніше трьох місяців від досягнення пенсійного віку, пенсія призначається з дня подання заяви. За наявності всіх належних для призначення пенсії документів управління Пенсійного фонду України не пізніше 10 днів розглядає подані документи й виносить рішення щодо призначення або відмову у призначенні пенсії.

У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, повідомляє про те, які документи необхідно подати додатково. Час для їх подання – до трьох місяців. З заявою про призначення пенсії можна звертатися вже за місяць до досягнення пенсійного віку.

На завершення зустрічі Наталія Мигаль надала вичерпні відповіді на питання, які цікавили майбутніх пенсіонерів.